Ziraat Bankası Ogs İşlemleri | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Ziraat Bankası Ogs İşlemleri

Ziraat Bankası Ogs İşlemleri

OGS yani otomatik geçiş sistemi, otoyol ve köprülerde araçların OGS cihazları sayesinde rahatlıkla geçiş yaptıkları bir sistemdir. Türkiye ‘deki tüm kara yollarında OGS gişelerine rastlamanız mümkündür . Uzun yıllardır memnun olunan ve kullanılan bu sistemde kesinlikle nakit para kullanılmamaktadır. Bunun yerine OGS gişelerinden geçerken geçiş ücreti OGS kart veya araca takılan OGS cihazlarından otomatik olarak tahsil edilmektedir. OGS aboneliği veya OGS cihazları tüm PTT istasyonlarından alınabilmektedir. Ayrıca OGS ‘ ler anlaşmalı bankalardan da alınabilmektedir. Bildiğini gibi Ziraat Bankası Türkiye de önde gelen bankalardan biridir. Hemen hemen bankacılığın her alanında faaliyet gösteren Ziraat Bankası OGS için ayırdığı özel alanı ile de müşterilerine kaliteli ve en doğru hizmeti vermeye çalışmaktadır. Ziraat Bankası OGS işlemleri çok pratik bir şekilde yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası Ogs İşlemleri Nelerdir?

Ziraat Bankası müşterilerine OGS işlemlerinde kullanmaları için özel tasarlanmış OGS etiketleri vermektedir. Bu etikete sahip olmak için ilk olarak bir yetkili Ziraat Bankası şubesine başvurmanız gereklidir. Şubeye giderken OGS aboneliğinizi oluşturup bir OGS etiketine sahip olmak için bazı belge ve dokümanları da götürmeniz gereklidir. Eğer bireysel başvuru yapacak iseniz; araç ruhsatı ve kimlik belgenizi getirmeniz yeterli olacaktır. Fakat tüzel kişiler diye adlandırıldığımız şirketler için başvuru yapacak iseniz; araç ruhsatı, yetki belgesi, imza sirküleri gerekmektedir. Kiralık araçlar için ise OGS etiketi sahibi olmak için aracı kiralayan ya da kiraya veren taraflar arasında yapılan kira sözleşmesinin bulunması zorunludur. Daha sonra bankada işlemlerini tamamlanır ve sizin için bir OGS etiketi istenir. OGS etiketini geldiğinde gidip teslim almanız gerekmektedir.  Bu OGS etiketinin bedeli ise  40 TL dir. Ayrıca etiketi kullanabilmeniz için bir ilk dolum da yapmanız gerekmektedir. Bunun yanında OGS etiketinin depozito bedeli eklenir. Kısaca bir OGS etiketine sahip olmak için 40 TL etiket bedeli, ilk dolum bedeli ve depozito bedeli ödenmesi ile OGS etiketine sahip olursunuz. Ayrıca OGS etiketinin bakiye dolumunu yapabilmeniz için Ziraat Bankasında adınıza bir hesap açılır. Dilerseniz bu hesap için otomatik ödeme talimatı vererek, siz uğraşmadan banka tarafından OGS etiketinde geçişe yetecek kadar rutin olarak bakiye yüklemesi yapılır. Ve yüklenen miktar da hesabınıza borç olarak yazılır. Bu işlem tamamen ücretsiz olmaktadır. OGS etiketine bakiye dolumu için farklı yerlerden de yapılmaktadır.  Dilerseniz nakit para, EFT , ATM’ler aracılığıyla, kredi kartından yada var olan hesabınızdan da yapabilirsiniz.

Ayrıca Ziraat Bankası OGS ile ilgili işlemlerinizi internet üzerinden de yapabilirsiniz. Aşağıda verilen linke tıklayarak OGS ile ilgili tüm işlemlerinizi yapabileceğiniz bir ekran karşınıza gelecektir.

ziraat bankası ogs işlemleri

İşte bu ekranı gördüğünüzde işlemlerini yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer ilk defa Ziraat Bankası OGS Şube online uygulamasını kullanıyorsanız, resimde de görüldüğü gibi ekranın sağ üst köşesinde bulunan ‘müşteri numarası ve şifre almak için tıklayınız’ bağlantısına tıklayınız. Daha sonra burada gerekli formu doldurarak bir müşteri numarası ve şifre alacaksınız. Daha sonra asıl ekrana gelmelisiniz. Burada aldığınız müşteri numarası ve şifreyi yazarak ‘giriş’ butonuna basın. Ardından Ziraat Bankası OGS ile ilgili tüm işlemlerinizi ekrana gelecek sayfadan kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

Online İnternet Sitesinden Ziraat Bankası OGS İle İlgili Bilgiler Almak İçin TIKLAYINIZ!

Ziraat Bankası Ogs İşlemleri Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz