Ziraat Bankası Hesap Bakiye Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Ziraat Bankası Hesap Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası Hesap Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası hesap bakiye sorgulama işlemi ile hesabınızdaki paranızın miktarını öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası’ndaki hesabınızın bakiyesini banka mesai saatleri içinde şube çalışanları tarafından gerçekleştirebilir, herhangi biri il ve ilçedeki Ziraat Bankası ATM’leri yoluyla ya da internet erişimi üzerinden Ziraat Bankası Bireysel İnternet Şubesi ile öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda, Ziraat Bankası hesabınızın bakiyesini, telefonunuzu kullanarak SMS yolu ile ya da Ziraat Bankası telefon bankacılığı üzerinden de sorgulayabilirsiniz.

Bu yazıda Ziraat Bankası hesap bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz için mesai saatleri kısıtlaması barındırmayan, sırasıyla telefon bankacılığı, SMS ve internet bankacılığı işlemlerini nasıl kullanabileceğiniz ayrıntılı olarak ele alınmıştır. Bu yöntemler Ziraat Bankası tarafından yüksek güvenlik önlemleri ile yürütülmektedir.

Telefon Bankacılığı Yoluyla  Ziraat Bankası Hesap Bakiye Sorgulama

Telefon bankacılığı yolu ile Ziraat Bankası hesap bakiye sorgulama işlemi için, cep telefonunuzdan ya da herhangi bir sabit hattan alan kodu girmeden 444 00 00’ı aramanız yeterlidir. Bu aramada Ziraat Bankası Müşteri İletişim Merkezi’ne yönlendirileceksiniz. TC kimlik numaranızı girdikten sonra yönlendirildiğiniz menüden kart işlemlerini seçmeniz ve ardından bakiye bilgisi öğrenme seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise, şifrenizi girerek hesabınızın bakiyesini öğrenebilirsiniz. Telefon bankacılığı yolu ile Ziraat Bankası hesap bakiye sorgulama işlemini, 7 gün 24 saat işlemlerinizi güven içinde gerçekleştirebilirsiniz.

SMS Yoluyla Ziraat Bankası Hesap Bakiye Sorgulama

SMS yoluyla Ziraat Bankası hesap bakiye sorgulama işlemi için 4747 ‘ye göndereceğiniz SMS ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi aktif haldeki hattınız üzerinden 7 gün 24 saat kesintisiz kullanabilirsiniz.

BAKIYE yazıp 4747’ye SMS gönderdiğiniz takdirde, bankada kayıtlı olan ilk 10 hesabınıza ait bakiye bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Belirlediğiniz bir hesabınızın bakiyesini öğrenmek için ise BAKIYE yazdıktan sonra boşluk bırakarak ek nonuzu yazmalı ve 4747’ye göndermelisiniz. Ziraat Bankası ek no, IBAN numaranızın son 4 rakamından oluşmaktadır. Örnek: BAKIYE 5002

BAKIYE yazıp boşluk bırakarak Musteri No’nuzu yazarak 4747’ye SMS gönderdiğiniz takdirde ise müşteri numaranıza bağlı bulunan tüm hesaplarınızın bakiyelerini öğrenebilirsiniz. Örnek: BAKIYE 5015252

İnternet Bankacılığı ile Ziraat Bankası Hesap Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası Bireysel İnternet Şubesi’nden hesabınıza ulaşarak bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Bunun için Ziraat Bankası’nın internet sitesine girdiğinizde sağ üstte göreceğiniz Bireysel/Kurumsal seçeneklerinden Bireysel’i seçmeniz yeterlidir. Yeni açılan pencerede, müşteri numaranızı ve ardından şifrenizi girerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

1

Bu işleme, internet erişimine sahip olduğunuz herhangi bir yerden ve herhangi bir aygıttan (akıllı telefon, tablet, bilgisayar vs.) 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu yöntem sizin için en uygunu ise, işlemi cep telefonunuza ya da bilgisayarınıza Ziraat Mobil uygulamasını indirerek de dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet bankacılığına girişte internete bilgilerinizi vermede güven problemi yaşıyorsanız bir diğer yöntem ise OTP cihazını kullanmaktır. Herhangi bir şubeden belirli bir ücret karşılığı satın alabileceğiniz OTP cihazı ile internet şubeliğine girişte tek kullanımlık şifreler üretebilir ve güvenlik seviyenizi arttırabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi’ne Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

 

 

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz