Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

Türkiye Ziraat Bankası hesap bakiye detayları sorgulama servisleri sayesinde nerede olursanız olun hesap detaylarına hemen ulaşabilme imkanınız bulunmaktadır. Dilerseniz bilgisayardan ya da akıllı telefon ve tabletlerinizden internet bankacılığı kullanarak ya da SMS servisini isterseniz de cep telefonunuzdan tez zamanda  Ziraat Bankası hesap bakiye detaylarına ulaşabilmeniz mümkündür.

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemleriniz için bütün Ziraat Bankası il ve ilçe şubelerinde yapabileceğiniz gibi hemen hemen her işlek sokakta, yolunuzun üzerinde para makineleri yani ATM’leri de kullanarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası şube ve ATM açısından bir hayli geniş bir ağı bulunmaktadır. Ziraat Bankası böylelikle hesap bakiye işlemleri açısından kendi müşterilerine rahatlık olanağı sağlamaktadır.

Eğer ki isterseniz ATM makinelerinde veya ilgili şubeye gitmeden de hesap bakiyenizin sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle bunun için cep telefonunuzdan veya kendi sabit hattınızdan 444 0 000 numaralı telefon servis hizmetini aramanız size gerekli ve yeterli olacaktır.

Sizi yönlendiren telesekreter aracılığı ile TC kimlik numaranızı girmeniz gerekmektedir. Sonrasında yönlendirileceğiniz menüde kart işlemleri sonra bakiye bilgisi öğrenme seçeneği çıkacaktır. Sonra bu ilgili kısımda kendi kart şifrenizi giriş yaparak Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Cep Telefonundan Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

SMS mesajı ile Ziraat Bankası bakiye sorgulama hizmeti, Ziraat Bankası’nın kendi veri tabanında kayıtlı cep telefon numarası aktif olan kendi müşterileri için geçerli bir hizmettir.

Ziraat Bankası hesap bakiye sorgulama işlemi için üç farklı yöntem kullanılabilir.

Kolaylık sağlayan bu yöntemlerden ilki, BAKIYE yazıp 4747’ye SMS mesajı olarak göndermektir.

Gerçekleştirmek istediğiniz sorgulama yalnızca bir hesap için ise BAKIYE (Numara) yazıp ilgili hesap bakiye  sorgulamayı yapabilir ve detaylarına ulaşabilirsiniz. Bu servise yolladığınız mesajın size gelen yanıtında sadece belirtmiş olduğunuz ilgili hesabın bakiye detaylarına ulaşabilirsiniz.

Örnek olarak göstermek gerekirse,

‘BAKIYE 7005415’ biçiminde yazdığınız mesajın 7005415 kısımlı numara ile kayıtlı bulundurulan bankadaki hesabın  ‘hesap bakiye bilgileri’ sizin telefonunuza gönderilecektir.

Bireysel internet şubesine giriş yaptığınızda hesap bakiyesi ve kullanılabilir bakiyeyi görüntüleyebilirsiniz.

İnternet Şubesinden Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

İlk önce altta verilen internet bağlantısına tıklayınız. Karşınıza çıkan menülerden bireysel veya kurumsal seçeneklerden size uygun olanı seçiniz. Sonra ilgili bilgilerinizi giriş yapıp ilgili hesap detaylarında bakiyenize ulaşabilirsiniz

741

İnternet Şubesinden Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz