Yeşil Kart Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Yeşil Kart Sorgulama

Yeşil Kart Sorgulama

Yeşil kart poliçe uygulaması ülkeler arası trafik sigortası sisteminin uygulamasıdır. İlgili bu uygulamada motorlu taşıt sahiplerinin sigortalılık durumunun geçerliliğini koruduğu süre zarfı içerisinde, yabancı ülkelerde, yeşil kart prosedürüne tabi olan üye ülkelerin herhangi birisinde kazaya karışmış olması halinde, karşı tarafa ödenen zarar bedeli ilgili anlaşmalı sigorta kurumları tarafından sağlanmaktadır.

Yeşil kart sorgulama da bu bakımda işleme tabi olan poliçeler bağlamında motorlu taşıt sahibinin bilgi ve detaylarını öğrenebilmesini amaçlamaktadır.

Yeşil Kart Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Yeşil kart sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmeniz için size takdim ettiğimiz internet bağlantısı yardımıyla işlem gerçekleştirilebilmektedir. Açılan internet bağlantısından yeşil kart sorgulama internet sayfasına erişildiğinde, gösterilen boşluklara plaka numarasını artı olarak TC kimlik numarasının doğru bir biçimde girilmesi ve güvenlik kodunun gösterilen boşluğa dikkatli ve doğru bir şekilde girerek ‘Ara’ tuşuna basmanız gerekli ve yeterli olacaktır.

İlgili bu sorgulama ve bilgi ve detaylarını edinme işlemlerini internet üzerinden çevrimiçi bir şekilde de yapabilmeniz mümkün. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) bünyesinde sizlere sağlanan bu çevrimiçi hizmetten araç sahibi olan tüm kişiler faydalanabilme imkanına sahiptir.

Bu işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için yapılması gerekli olan yeşil kart sorgulama internet sayfasına giriş işlemlerini gerçekleştirerek için plaka numaranız, TC kimlik numarası veya vergi kimlik numarası ile veya arabanın kendine ait şasi numarası ile veya sigorta bilgileri ile ilgili seçimlerinizi yaparak ve güvenlik kodunu doğru bir şekilde giriş yaparak işlem gerçekleştirmektir. Bu nedenle yeşil kart sigorta sorgulama veya gerçek adıyla araç yeşil kart poliçe sorgulama işlemini online olarak çok basit ve hızlı bir biçimde gerçekleştirmiş olursunuz.

Örnek olarak işlemleri gerçekleştirirsek size kolaylık olması açısından, ilk önce aşağıda verdiğimiz bağlantıya tıklayarak işlemlerinize devam edebilirsiniz. Bu bağlantı vasıtasıyla giriş yaptıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda bizim ok ile gösterdiğimiz yerlerin doldurulması gerekir ilgili seçeneklerden ve giriş  yaptıktan sonra ‘Ara’ düğmesine tıklayınız.

Yeşil Kart Sorgulama

Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezinden Yeşil Kart Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz