Vergi Cezası Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Vergi Cezası Sorgulama

Vergi Cezası Sorgulama

Kişilere ait vergi borcu ve cezaları gibi para cezaların illerimizde bulunan vergi kurumlarına ödenebilen bütün ödemelerinizi internet üzerinde sorgulayabilir ve görüntüleyebilirsiniz. Buna vergi cezası sorgulama da denilebilir. Vergi cezası ile beraber vergi borcu sorgulama işleminiz dolayısıyla maliye dairelerine ceza ve borçlarınızın bulunup bulunmadığını sorgulama işlemi yapabilir, ödenmesi ve ödenen tüm borç detaylarınızı öğrenebilirsiniz.

Vergi cezası sorgulama elektronik ortamından alternatifli olarak farklı şekilde yapabilirsiniz. İsterseniz E-Devlet vasıtasıyla E-Devlet parolası ile vergi cezanızı sorgulama yapabilirsiniz ve öğrenebilirsiniz.
E-devlet sistemi devlet kurumlarının beraberinde kullandığı sorgulamaların yapıldığı ve devlet kurumların bilgilerinin ilan edildiği elektronik ortamda Ulaştırma Bakanlığı tarafından yayınlanan resmi internet sitesidir. Şayet E-Devlet şifreniz bulunmuyorsa ve E-Devlet hizmetinin sunduğu faydalardan yararlanmak istiyorsanız ilinizde size en yakın PTT merkez veya şubelerine giderek E-devlet şifresi edinebilirsiniz. Şifrenizin ücreti çok cüzi bir miktar düzeyindedir. Bir defaya mahsus şifre edinerek şifrenizi ömrünüz boyunca kullanabilirsiniz. İsterseniz E-devlet sistemine giriş yapmak için herhangi bir giriş yöntemi kullanabilirsiniz.

İki farklı biçimde sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür.

  • E-Devlet Şifresi ile Vergi Cezası Sorgulama
  • Gelir İdaresi İnternet Sitesinden Vergi Cezası Sorgulama

E-Devlet Şifresi ile Vergi Cezası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E devlet sistemi ile sorgulama işlemi için bizim aşağıda vermiş olduğumuz internet sitesi bağlantısına tıklamanız ve e devlet sitesinin verildiği sorgulama sayfasına yönlendirilmeniz gerekmektedir. E-devlet sistemi üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştirmek için kimliğinizin doğrulanması gerekmektedir. Verdiğimiz linke tıkladığınızda karşınızda ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonu belirecektir. Bu butona tıklayınız.

Vergi Cezası Sorgulama

 

Tıkladıktan sonra E-devlet sisteminin kimlik doğrulama kısmı belirecek burada size ait olan bir şifre veya giriş yöntemi bulunuyorsa bunun vasıtasıyla giriş yapabilirsiniz. Oklarla belirtilen yerleri doldurduğunuz durumda ve ‘Sisteme Giriş Yap’ butonuna tıkladıktan sonra E-devlet sitesi sizi kendi vergi cezası sorgulama sayfasına yönlendirecektir.  Böylelikle kendi vergi borç ve cezanızı ilgili sayfada görüp öğrenebilirsiniz

Vergi Cezası Sorgulama

Gelir İdaresi İnternet Sitesinden Vergi Cezası Sorgulama

TC Gelir idaresi Başkanlığı ülkemizin vergi hesaplarını tutup muhasebesini yapan devlet kurumudur. Bu kurum kendi internet sitesi vasıtasıyla vatandaşlara ücretsiz bazı hizmetler vermektedir. Bunlardan en çok kullanılan vergi borç ve ceza sorgulamalarıdır. Bu kurum sayesinde vergi cezası sorgulama işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlemlerin size kolay görünmesi açısından aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz .

Size ait herhangi bir şifre olmadan da vergi borç ve ceza sorgulama işlemlerinizi için yazının altında bizim belirtmiş olduğumuz GİB (Gelir İdaresi Başkanlığı) vergi cezası sorgulama linkine tıklayınız. Karşınıza beliren sayfada size ait bazı kimlik bilgi ve detaylarını giriş yaparak işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
İnternet bağlantısına tıkladıktan sonra sizin karşınıza aşağıdaki gibi bir internet sayfası belirmiş olacaktır.

Vergi Cezası Sorgulama2

Oklarla belirtilen  yerleri dikkatlice doldurmanız gerekmektedir. İlk önce ilgili kişiye ait TC kimlik no girmeniz ardından cüzdan seri no sonrasında da sizlere ilgili kişinin birinci dereceden akrabasının TC kimlik no girmeniz gerekmektedir. Bütün bunları doğru bir şekilde girmiş olduğunuza emin olduktan sonra annenizin kızlık soyadı harflerini giriniz . En son küçük resimde belirtilen doğrulama kodunu girmeniz ve ‘TAMAM’ butonuna tıklayınız . Tıkladıktan sonra sizin karşınıza sizin vergi borçlarınız ve vergi cezalarınız belirecektir.

Gelir İdaresi İnternet Sitesinden Vergi Cezası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-devlet Vergi Cezası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

 

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz