Tüvtürk Muayene Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Tüvtürk Muayene Sorgulama

Tüvtürk Muayene Sorgulama

Ülkemizde araç muayene hizmetlerini veren tek kuruluş TÜVTÜRK’tür. Araçların muayene hizmetlerinden yararlanması için ülkemizde her ilde şubesi bulunan kuruluş, araçların muayene işlemlerini gerçekleştirerek trafiğe çıkış izinlerini sağlar. Bu uygulama kapsamında her aracın yaşına göre muayene zamanı değişkenlik gösterir. Muayene süresi gelmiş olan aracın TÜVTÜRK şubesine giderek gerekli belgeler ve ödemelerle araç muayene işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Trafiğimizde ve şehirlerde nüfusun artmasıyla birlikte araç sayısının arttığını da görüyoruz. Araç sayısının artması aynı zamanda muayene edilmesi gereken araç sayısının artması anlamına da gelir. Öyle ki muayene işlemleri için saatlerce sıra beklemek zorunda da kalabiliyoruz. Bu durumlardan vatandaşları muaf edebilmek için ilgili kuruluş resmi internet sitesi üzerinden araç sahiplerinin faydalanması için araç muayene randevusu sistemi oluşturmuştur. Ayrıca sürücülerin muayene durumlarını öğrenmeleri için aynı resmi internet sitesi üzerinden sorgulama hizmeti verilmektedir. Ayrıca bu hizmetle birlikte araç muayene sorgulama işleminin yapılabilmesi için Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı olarak E-Devlet üzerinden de hizmet verilmektedir. Tüvtürk muayene sorgulama ile birlikte E-Devlet muayene sorgulama işlemlerini ayrıntılı olarak yazımızda bulabilirsiniz.

Tüvtürk Muayene Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kuruma ait resmi internet sitesi olduğunu daha önce söylemiştik. Bu site yardımıyla muayene sorgulama yapmak da mümkündür. Muayene sorgulaması için gerekli olan bilgiler aracınızın plakası ve muayene numarasıdır. Bu bilgileri kullanarak Tüvtürk muayene sorgulama işlemini yaparak aracınızın muayene sonucuna dair bilgileri almış olursunuz. Tüvtürk muayene sorgulama yapabilmeniz için yazımızın sonunda bağlantı linki mevcuttur. Bu link sizi aşağıdaki görselde verilen sayfaya yönlendirir. Gerekli bilgileri boşluklara yazdıktan sonra sorgula butonu yardımıyla muayene sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Sorgulama sonucunuz aynı sayfanın alt kısmında görünecektir.

tüvtürk

Tüvtürk Muayene Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet İle Tüvtürk Muayene Sorgulama Nasıl Yapılır?

Devletin birçok kurumuna ait online işlemler E-Devlet kapısı üzerinden yapılmaktadır. Ulaştırma Bakanlığı hizmetlerinden olan araç muayene sorgulama işlemi de bu hizmetlerden birisidir. Araç muayenesi sorgulamanız için yazımızın sonuna link eklemiş bulunuyoruz. Bu link yardımıyla yönlendirileceğiniz sayfa aşağıdaki gibi olacaktır. Bu sayfada çerçeve içerisine alınmış olan kimlik bilgilerimi doğrula butonunu kullanarak E-Devlet sistemine giriş işlemini başlatırsınız. Açılacak sayfada sizden TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Bilgileri ilgili boşluklara doldurduktan sonra muayene sorgulama işlemini yapabilirsiniz. E-Devlet şifre sahibi değilseniz sorgulama yapmanız mümkün değildir. E-Devlet şifrenizi PTT şubeleri aracılığı ile 2 TL karşılığında alabilirsiniz. Şifreyi unutmadığınız sürece tüm E-Devlet işlemlerinizde bu şifreyi kullanabilirsiniz.

edevlet

E-Devlet Tüvtürk Muayene Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz