TÜVTÜRK ARAÇ MUAYENE RANDEVU | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

TÜVTÜRK ARAÇ MUAYENE RANDEVU

TÜVTÜRK ARAÇ MUAYENE RANDEVU

Hemen hemen her gün ulaşım için araçları kullanmaktayız. Bunlar ya kendi araçlarımız ya da toplu taşıma araçlarıdır. Can güvenliği bakımından belirlenmiş olan bazı durumlar vardır ve araç muayenesi de bunlardan sadece birisidir. Araç muayenesi trafiğe çıkan motorlu araçların belirli zaman aralığında yaptırması gereken zorunlu bakımdır ve trafikte güvenli bir şekilde bulunmamızı sağlamaktadır. Araçların muayenesinin yaptırılması 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 34. maddesi gereğince zorunlu tutulmaktadır ve eğer muayenesiz araçla trafikte yakalanırsanız belirlenmiş olan yaptırımlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yaptıracağınız bu bakımla daha güvende olmanızın yanısıra aynı zamanda aracın ileri derece hasar görmesine de engel olduğunuzdan araç değerinde bir kayıp yaşamazsınız. Tüm bunlar nedeniyle araçlarınızın bakımını eksik etmeden tam zamanında yaptırmanızı önermekteyiz. Ülkemizde araç bakımını yapmakta olan tek kuruluş Tüvtürk’tür. Bizlerde bu yazımızı sizlere Tüvtürk araç muayene randevu alma işleminin nasıl yapılması gerektiği hakkında bilgiler vermek için hazırladık.

Tüvtürk Araç Muayene Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Öncelikle randevu alacağınız sayfaya ulaşmak için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Ardından açılacak olan yeni sayfada ilk olarak plakanızı ve aracınıza muayeneyi yaptıracak olduğunuz ili belirtmeniz gerekmektedir. Daha sonra devam yazısının üzerine tıkladıktan sonra yönlendirileceğiniz yeni sayfada muayene yaptıracağınız aracın türü ve bu araç için hangi hizmeti istediğinizi doğru bir şekilde belirtmelisiniz. Sonraki adımda ise istediğiniz tarih ve saate göre uygunluk durumu tespit edilip gidecek olduğunuz muayene istasyonunu da seçerek Tüvtürk araç muayene randevu alma işlemini tamamlamış oluyorsunuz. Tüm bu işlemlerin sonucunda yapılması gereken tek şey almış olduğunuz randevu gününde aracınız ile istasyonda bulunmaktır.

Tüvtürk Araç Muayene Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ !

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. Serkan küçük dedi ki:

    Arac muayene si için randevu almak istiyorum

Yorum Yaz