TÜVTÜRK ARAÇ MUAYENE İPTALİ | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

TÜVTÜRK ARAÇ MUAYENE İPTALİ

TÜVTÜRK ARAÇ MUAYENE İPTALİ

İnternet üzerinden günümüzde birçok işlemin kolay bir şekilde yapıldığını hepimiz bilmekte ve interneti her alanda kullanmaktayız. Ulaşımı bu kadar kolay bir sistemi telefonlarımızda, tabletlerimizde ve bilgisayarlarımızda kolaylıkla kullanabilmekteyiz. Sorgulama, ödeme ve daha birçok işlemin bu şekilde yapılıyor olması bize zamandan da tasarruf sağlamaktadır. Tüvtürk araç muayene iptali de internet üzerinden hızlı bir şekilde yapılmakta olan bir işlemdir.

Araç muayenesi trafiğe çıkan her türlü motorlu araca yaptırılması zorunlu olan bir genel bakımdır. Bu muayeneyi yaptırmadan trafiğe çıktığınızda kanunlarla desteklenen yaptırımlara maruz kalmanız söz konusudur. Yaptıracak olduğunuz bu bakımın sebebi hem kendi hem de trafikte bulunan diğer kişilerin can güvenliğini sağlamaktır. Belirli aralıklarla bu bakımı yaptırıyor olmanız aynı zamanda aracınızın daha büyük hasar görmesini de engelleyerek zaman geçse de değerini korumasını sağlamaktadır. Yine internet üzerinden almış olduğunuz randevu zamanından vazgeçerek iptal ettirme işleminizi de aynı şekilde internet üzerinden yapabilirsiniz. Bizlerde Tüvtürk araç muayene iptalinin nasıl yapılacağı hakkında bilgileri bu yazımızda sizlerle paylaştık.

Tüvtürk Araç Muayene İptali Nasıl Yapılmaktadır ?

Bu işlem E-Devlet sistemi üzerinde yapılmaktadır ve bu sayfaya yazımızın sonundaki bağlantı adresinden ulaşabilirsiniz. Linke tıkladığınızda açılacak olan yeni ekranda ilk olarak ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazısının üzerine gitmeniz gerekmektedir. Daha sonra yönlendirildiğiniz ekranda ilk olarak T.C kimlik numaranızı ardından E-Devlet şifrenizi doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Eğer daha önceden E-Devlet şifrenizi almadıysanız herhangi bir PTT şubesinden 2 TL ücret karşılığında kolaylıkla edinebilirsiniz.

Tüm bu adımların sonunda ‘sisteme giriş yap’ butonunun üzerine tıklayarak almış olduğunuz tüvtürk araç muayene iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Bu durumda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta tüm yıl içinde her bir plaka için 3 kere randevu iptali ya da tarih değiştirme yapabilme hakkınız vardır. Eğer bu sayıyı geçerseniz o yıl içinde yeni randevu alma hakkınız kaybedersiniz. Bu yüzden bu konuda dikkatli olarak randevu takibi yapılması gerekmektedir.

Tüvtürk Araç Muayene İptali İçin TIKLAYINIZ !

 

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz