Türk Nippon Sigorta Hasar Dosya Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Türk Nippon Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Türk Nippon Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Türk Nippon Sigorta Anonim Şirketi 25 milyar TL sermaye kullanılarak 1 Mayıs 1991 tarihinde Türkiye Kalkınması Bankası ile birlikte Japonya’nın en büyük sigorta şirketi olan Nippon Fire and Marine iş birliği ile kurulmuş bir sigorta şirketidir. Daha sonra 6 Ekim 1998 tarihinde Sümerbank tarafından Türk Nippon Sigorta’nın %85,22 oranındaki hisselerinin satın alınmasının ardından %10 oranındaki hisse ile Türkiye Kalkınma bankası ve %4,78 oranındaki hisse ile Nippon Fire and Marine şirketi bu şirketin diğer ortakları olmuştur. Daha sonra HNS Grup tarafından satın alınmış olan Türk Nippon Sigorta Harel grup tarafından satın alınmış ve bugünkü halini almıştır. Bugün sizlere Türk Nippon Sigorta ürünleri ve Türk Nippon Sigorta Hasar Dosya Sorgulama işlemleri hakkında bilgi vereceğiz.

Türk Nippon Sigorta Ürünleri

Türk Nippon Sigorta ürünleri kapsamında konut sigortası, trafik sigortası, seyahat sağlık sigortası, zorunlu deprem sigortası olan DASK, iş yeri ve yangın sigortaları, ferdi kaza sigortası, kasko, tamamlayıcı sağlık sigortaları, yatarak ya da ayakta tedavi imkanları, sağlığınız bizde sigortası, hayata merhaba sigortası, mühendislik sigortası, yangın sigortası ve nakliye sigortaları şeklindedir. Tüm bu sigortaların teminat kapsamları ve isteğe bağlı teminatları hakkında bilgi almak isteyen kişilerin Türk Nippon Sigorta resmi internet sitesini ziyaret etmesi en doğrusu olacaktır.

Sigorta Hasar Durumunda Yapılacaklar

Türk Nippon Sigorta, hasar ihbarının yapıldığı sırada sizden belirli bilgileri talep edecektir. Hasar ihbarı yapıldığı sırada sigortacıya iletilmesi gereken belgeler ise şu şekilde sıralanmıştır:

  • Poliçe numarası
  • Hasar tarihi
  • Hasarın oluştuğu yer
  • Sigortalı ya da mağdur kişinin ismi ve / veya unvanı
  • Hasarın oluşma şekli
  • Tahmini hasar bedeli
  • Ekspertiz yapılacak olan yerin açık adresi
  • Şirket yetkilisi tarafından irtibata geçilecek olan kişinin telefon ve adres gibi irtibat bilgileri gereken bilgilerdir.

Hasara ihbarı yapıldığı sırada sizlere verilecek olan hasar dosya numarasını mutlak surette not etmeniz gerekir. Çünkü hasar ile ilgili olarak yapılacak olan tüm görüşme ve yazışmalar sırasında bu dosya numarasına ihtiyacınız olacaktır. Üstelik dilerseniz internet üzerinden yapabileceğiniz hasar dosya sorgulama işlemlerini de bu numara ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz. Hasar durumunda gereken belgeler için de yine bu siteyi ziyaret edebilir ve yukarıda bahsi geçen tüm sigorta türleri için ayrı ayrı gereken belgelere bakabilirsiniz.

Türk Nippon Sigorta Hasar Dosya Görüntüleme ve Sorgulama

Türk Nippon Sigorta Hasar Dosya Sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin hasar ihbarı sırasında kendilerine verilmiş olan hasar dosya numarasını bilmesi gerekir. Bu kişiler ilk olarak aşağıda yer alan linke tıklamalıdır. Daha sonra ise karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelecektir.

Bu noktada Hasar Tipi olarak araç hasarları seçeneğini tercih ederseniz bununla birlikte hasar dosya numarası ile birlikte plaka bilgisini yazmalı ve güvenlik resminde yer alan harf ve rakamları ilgili güvenlik kodu kutusuna girmeniz ve Ara seçeneğine basmanız gerekir. Fakat Hasar Tipi olarak diğer seçeneğini tercih etmeniz halinde karşınıza aşağıdaki gibi bir sorgulama sayfası gelecektir.

Bu noktada yapacağınız hasar dosya sorgulama işlemlerinde tek ihtiyacınız olan şey T. C. kimlik numarası ya da vergi numarası ile birlikte güvenlik kodunu girmek ve Ara butonuna basmak olacaktır.

Türk Nippon Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz