Tramer Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Tramer Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulama

Tramer Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulama

Tramer; Trafik sigortaları bilgi merkezinin kısaltılmış halidir. Sigorta bilgi ve gözetim merkezinin araçlar ile ilgili işlemlerinin yapılması amacıyla kurulan bilgi merkezi ile trafikteki araçların kayıt altına alınması ve bu araçların sigorta işlemlerinin tek bir havuzda biriktirilip takip edilmesidir. Zorunlu trafik sigortası hem araç sahiplerine hem de yolcuların can ve malını güvence altına almak adına oluşturulan sistemlerdir. Artık hemen hemen tüm araçlar sigorta kapsamında korunmaktadırlar. Sigortalı olmayan ve düzenli olarak trafik sigorta poliçelerini yenilemeyen araçlara bazı cezalar verilmekte, satışları engellenmekte ve ileri durumlarda trafikten men dahi edilmektedirler. Bu amaçla zorunlu trafik sigortasını yapmak ve poliçeleri takip etmek önem arz etmektedir.

Tramer zorunlu trafik sigortası sorgulama işlemlerini Tramerin online internet sitesinden kolaylıkla yapabiliyoruz. Herhangi bir araç ile ilgili trafik sorgulaması yaparak aracın sigortalı olup olmadığını öğrenmek ve eğer sigortalı ise sigortanın bitiş süresini öğrenebilmekteyiz. Şayet sorgulamalar sonucunda zorunlu trafik sigortasının süresi bitmiş ise, araç sahibinin en kısa zamanda yeniden zorunlu trafik sigortası poliçesini yenilemesi gerekmektedir. Çünkü poliçeyi yenilememesi durumunda, ilk çevirmede aracın bağlanması ve ceza kesilmesi muhtemeldir. Bu sorgulama sayesinden araç sahipleri araçları ve sigorta poliçeleri hakkında istedikleri zaman bilgi sahibi olabilirler.

Tramer Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Araçlarda trafik sigortasının yapılması zorunlu hale gelmiştir. Bunun nedeni ağır hasar meydana gelen kazalarda, araç sigortaları hasarın belli bir bölümünü karşılayarak sigortalıya yardım etmektedir. Bunun için zorunlu trafik sigortasını yaptırmak ve düzenli olarak yeniletmek önemlidir. Tramer zorunlu trafik sigortası sorgulama işlemleri ile sigorta poliçesinin bitiş tarihini hatırlamıyorsanız, plaka bilginiz ve şasi numaranız ile poliçenin yenilenmesi gereken tarihi öğrenebilirsiniz. Bu amaçla aracın plakasını bilmek önemlidir. Tramer üzerinden zorunlu trafik sigorta sorgulama işlemi ile tüm bu sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Tramer zorunlu trafik araç sigortası sorgulama işlemi yapmak için öncelikle yazının sonundaki linke tıklayınız. Link sizi aşağıdaki ekrana yönlendirecektir.

Tramer Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulama 1

Zorunlu trafik sorgulama işlemini 3 farklı şekilde yapabilirsiniz. İlk olarak ‘plaka ve tc kimlik no ile sorgulama işlemi’ ile sorgulama yapabilirsiniz. Bu amaçla aracın plakası ve TC kimlik no girilmelidir. Daha sonra doğrulama kodu da girilerek ‘ara’ butonuna basılır. Tramer zorunlu trafik sigortası sorgulama işlemi tamamlanmış olur.

Tramer Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulama 2

Diğer bir Tramer zorunlu trafik sigortası sorgulama seçeneği ise ‘plaka ve vergi kimlik no ile sorgulama’ işlemidir. Bu doğrultuda plaka ve vergi kimlik no sırasıyla girilmelidir. Ardından doğrulama kodu da doğrulanır ve ‘ara’ butonuna basılır.

Tramer Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulama 3

Akabinde son olarak ‘sigorta bilgileri ile sorgulama’ işlemi vardır. Bu doğrultuda sigorta şirketi seçilir. Ardından acente no, poliçe no, yenileme no da girilir. En sonunda doğrulama kodu da doğrulanarak ‘ara’ butonuna basılır ve işlem tamamlanır. Bu 3 sorgulama işlemi ile de Tramer zorunlu trafik sigortası sorgulama yapabilirsiniz.

Tramer Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz