Tramer Yönetmelik | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Tramer Yönetmelik

Tramer Yönetmelik

Ülkemizin trafiğinde son zamanlarda milyonlarca birey etkin olarak otomobil kullanıyor. Otomobil sahipleri açısından en mühim konulardan birisi de Otomobilin geçmiş bilgisi oluyor. Alım ve satımlarda sürpriz bir vaziyetle karşılaşmamak dolayısıyla plaka sorgulama sms bilgileri ile muayene edilmesi gerekmektedir. Otomobillerin daha uzunca ömürlü olmasını sağlamak için bütün kontrollerinin edilmiş olması ve cezai işlemlerinin bulunmaması da mühimdir. Nedeni ise bu işlemler muayene edilmeden edilmiş olan alımlarda etkileyen sonra pek çok sıkıntı ile karşılaşabiliyor olmalarıdır. Bu işlemler içinde bilhassa 2. el otomobil seçim edecekler hususunda otomobil hasar kaydı sorgulama bilgileri epeyce mühimdir. İleriki zamanlarda oluşabilecek pek çok sıkıntı eskiden gerçekleşmeyen muayene işlemlerinden kaynaklı olmaktadır. Sıfır araçlarda bu şekilde sıkıntılar olmasa da 2. el ve düşük maddi bedelli arabalarda herhangi bir hüküm bulunuyorsa, ödenmemiş hüküm cezası varsa sorgulama sayfasından öğrenerek, otomobil satın alımı gerçekleştiriyor. Nedeniyse yasalara uygun işlemler sonra satın alıcıların başına pek çok sıkıntı oluşabiliyor olmasıdır. Araçlara ilişkili olarak verilere erişmek çok pratik, arzu eder sms ile isterseniz Otomobilin plaka bilgilerini girdikten sonra her çeşitli bilgi ve detaya ulaşabilirsiniz. Birçok araç sahibi otomobil alımı yapmadan öncesinde çıkabilecek her çeşitli sıkıntı olasılığına karşın Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi veya Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden ya da e-devlet otomobil sorgulama bilgileri ile sorgulama işlemlerini yapabiliyorlar. EGM Müdürlüğü’nün online olarak sunduğu portaldan resmi bilgiler de muayene yapılabiliyor. Sorgulama gerçekleştirmek için TC Kimlik numaranızı, vergi kimlik numaranızı, ya da Tramer bilgilerini öğrenmek amaçlı Otomobilin sigorta bilgilerini kullanabilirsiniz. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinin web sitesinden bütün Tramer yönetmeliğine erişmek yazdıklarımıza paralel olarak gerçekleştirilebiliyor.

Tramer ve Tramer yönetmeliği demek, yasal bir kuruluşumuzun yani Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi kurumunun kısaltılmış halidir. Bu merkezi yönetim sistemi tümüyle sigortalı araçlarının sigorta bilgi ve detaylarının toplandığı bir veri depolama, muhafaza ve yönetme merkezidir. Size ait aracınızla ilgili Tramer sorgulama gerçekleştirerek veya herhangi bir araçla ilgili sigorta işlemleri sorgulama sayesinde görüntüleneceği gibi ilgili araca ait ağır bir darbe ya da hasar bulunup bulunmadığını denetleyebilir ve aynı zamanda kaza bilgi ve detaylarını takip edebilirsiniz.

Sigorta şirketleri ve kişiler arasında haklılık ve denge açısından yardımcı olabilecek yönetmelikler oluşturulmuştur. Bazı sigortalama şirketleri kendi yönetmelikleri dışında bir de Tramer yönetmelik bulunmaktadır .

Tramer Yönetmeliğine Nasıl Erişebilirim ?

Öncelikle size yakın herhangi bir trafik muayene istasyonunda Tramer yönetmeliğine rastlamanız mümkün . Veyahut internet sitelerinden ya da internet arama motorlarından ilgili yardımcı web siteleri vasıtasıyla da Tramer yönetmeliğine ulaşmanız mümkündür . Bilindiği gibi Tramer yönetmeliği SBM yani Sigorta Bilgi Gözetim ve Denetim Merkezi’nin internet sitesinde yer almaktadır.
İstediğiniz taktirde herhangi bir yoldan Tramer yönetmeliğine ulaşabilirsiniz . Ama size kolaylık olması açısından yazının bitiminde vermiş olduğumuz internet yönlendirme bağlantısından da Tramer yönetmeliğine ulaşabilirsiniz.

Tramer Yönetmeliğine Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin Tramer Yönetmeliğine Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz