Tramer Yetkili Acente | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Tramer Yetkili Acente

Tramer Yetkili Acente

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nde Hayat, Hastalık/Sağlık, Zorunlu Trafik, Yeşil kart, Zorunlu Kara yolu Taşımacılık Mali Sorumluluk, Otobüs Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza, Motorlu Kara Taşıtları – Kasko, Tıbbi Kötü Uygulama Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası, Tehlikeli Maddeler ve Tüp gaz Zorunlu Sorumluluk Sigortası, Mesleki Sorumluluk Sigortaları’na ait bilgiler bulunur. Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği kapsamında tüzel kişiliği bulunan bir kurum olarak kurulmuştur. Tüzel yapısından dolayı şube ve şubeler açabilmektedir. Bu yüzden SBM kapsamındaki branşlarda ruhsat sahibi olan sigorta şirketleri merkezin doğal üyesidir. Birimleri;

  • TRAMER (Trafik Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi),
  • SAGMER (Sağlık Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi),
  • HAYMER (Hayat Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi),
  • HATMER (Sigorta Hasar Takip ve Gözetim Sistemi)

olarak kişilere hizmet vermektedir. Tramer, Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi olarak bilinen kurumun kısa ismidir. Bu uygulamaya tüm sigorta bilgilerini içinde barındıran sigorta verileri deposu da denilebilir. Tramer; trafik sigortası, kasko, kara yolu taşımacılık sigortası gibi konularda araçlar ile ilgili bilgilerin bulunduğu internet sitesidir. Trafik sigortası, kasko, taşımacılık sigortalarını yenilemek için bu sitede yararlanılan bilgilerle poliçe yenilenmesi yapılabilmektedir. Araçların sigortalarının var olup olmadığı, mevcut poliçelerin görüntülenmesi gibi işlemler de yapılabilmektedir. Buna ek olarak; tramer sorgulamaları ile araç ile ilgili sigorta işlemleri yapılabildiği gibi aracın hasarı olup olmadığını sorgulanabilir ve kaza bilgileri kontrol edilebilir.

Tramer sisteminden faydalanmak adına Tramer’e bağlı çalışan ve hizmet sunan acenteler ile nasıl bağlantıya geçileceği ya da en yakın tramer yetkili acenteleri nasıl bulacağımızı bu yazımızda anlatmaya çalışacağız.

Tramer Yetkili Acenteler Nasıl Öğrenilir?

Tramer’e bağlı acenteleri öğrenmek, bu acenteler aracılığıyla işlemlerinizi yapmak amacıyla, Tramerin yetkili acente sorgulaması ile sizlere en yakın acenteleri tespit etmenize olanak sağlıyor. Bu amaçla Tramer yetkili acente sorgulama işlemi yapmak aşağıda size verdiğimiz linke tıklayabilirsiniz. Daha sonrasında karşınıza aşağıdaki ekran çıkacaktır.

tramer yetkili acente

Tramer yetkili acente sorgulama için ilk olarak yapmanız gereken, bulunduğunuz il tercihini belirlemektir. Ardından yaşadığını ilin ilçesini de seçmeniz gerekmektedir. Daha son sigorta şirketleri kısmından hangi sigorta şirketi için sorgulama yapmak istiyorsanız tercihinizi yapmalısınız. Diğer bir şey ise acente ararken hangi konuda arama yapıyorsanız onunla ilgili aranacak kelimeler alanını doldurmanız gerekmektedir. Son olarak resimde verilen karakterleri de büyük küçük harf ve rakamlara dikkat ederek doğru bir şekilde girmelisiniz. Son olarak ‘ara’ butonuna basıldığında Tramer yetkili acente sorgulama işlemini tamamlamış olacaksınız.

Tramer yetkili acente sorgulama sayesinde, sizlere en yakın bulunan Tramer yetkili acenteleri öğrenip, gerekli işlemlerinizi bu doğrultuda yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak amacıyla SBM’nin müşteri hizmetleri numarasından yetkilileri arayarak da yararlanabilirsiniz.

Tramer Yetkili Acenteleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin Online İnternet Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz