Tramer Sonucunu Öğrenme | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Tramer Sonucunu Öğrenme

Tramer Sonucunu Öğrenme

TRAMER kısaca Trafik Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi olarak bilinen bir kuruluştur. Tramer tüm sigorta bilgilerinin tek bir merkezde toplamış haliyle büyük bir veri havuzu gibi de düşünülebilir. Tramer özellikle ikinci el araç satın alımlarında kişiler tarafından sıkça kullanılan uygulamalardan biridir. Günümüz şartlarında orta gelirli ailelerin sıfır araç sahibi olması ekonomik sıkıntılara neden olacağından birçok kişi tarafından ikinci el araçlar tercih edilmektedir. Fakat araçların detaylı incelemelerinin yapılmadığı durumlarda güvenlik tehlikesi oluşturacak şekilde kötü araçlara yüksek miktarlarda para ödendiği görülüyor. Keza araç satıcıları da tamamen kar etmek mantığı ile araçların sıkıntılarından bahsetmek yerine bunu örtbas yoluna başvuruyorlar. Tramer kişilere ilgilendikleri araç ile ilgili öğrenmek istedikleri birçok konuda bilgi sağlamaktadır. Bunlar araç sorgulama, kaza kaydı sorgulama, hasar geçmiş sorgulama, tutanak bilgisi sorgulama, poliçe sorgulama, trafik sigortası sorgulama, değişen parça sorgulama ve birçok konuda sağladığı hizmet ile kullanıcıların takdirini toplamaktadır. En çok sorgulama yapılan alanların başında hasar geçmiş sorgulama ya da kaza kaydı sorgulama gelmektedir. Çünkü kurnaz araç satıcıları tarafından bu hasar veya kaza kayıtları yok edilmeye çalışılmaktadır. İlgilendiğiniz aracın kazalı olup olmadığını öğrenmek için öncelikle Tramer kaydı yapılması gerekiyor. Daha sonra gerekli işlemler sonucunda Tramer rapor sonucuna ulaşabiliyorsunuz. Peki tramer sonucunu öğrenme işlemi nasıl yapılır?

Tramer Sonucunu Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

Almayı düşündüğünüz aracın kazalı olup olmadığını öğrenmek için tramer kaydı sorgulaması yapmanız gerekmektedir. SMS yoluyla çok pratik bir şekilde bu sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Eğer kazalı araç almak istemiyorsanız, bu sorgulama işlemini yapmak sizi yanlış bir tercihten kurtarabilir. Kayıtlı bulunan tüm kaza bilgilerinden almak istediğiniz araç için sorgulama işlemi yaparak ulaşabilirsiniz. Hatta tramer sonucunu öğrenme işlemi aracılığıyla aracın hasar durumu, ne büyüklükte bir hasara maruz kaldığı ve bu hasarın ne zaman oluştuğuna dair bilgileri de edinebilirsiniz.

Tramer sonucunu öğrenme işlemini telefonlarınızın mesaj bölümünden SMS atarak ulaşabilirsiniz. Bunun için almak istediğiniz aracın plakasını girerek ve bu SMS’i 5664’e yollayarak, dakikalar içerisinde tramer sonucunu öğrenme işlemini yapabilirsiniz Bu hizmeti operatör fark etmeksizin kullanabilirken bu hizmet karşılığında 5 TL gibi cüzi bir miktar alınmaktadır. Aşağıdaki resim mesaj olarak geri bildirime örnektir.

tramer sonucunu öğrenme

Tramer Sonucunu Öğrenme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz