Tramer Nereden Sorgulanır? | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Tramer Nereden Sorgulanır?

Tramer Nereden Sorgulanır?

TRAMER geniş açılımı ile (Trafik Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi) adıyla kurulmuş olan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) tarafından denetlenen bir kuruluştur. İkinci el araç piyasasının en hareketli olduğu bu dönemlerde, araç satın alımlarında bazı tedirginlikler yaşanmaktadır. Bir araç alıcısı iseniz düşük paralara iyi arabalar almak isteğiniz anlaşılabilir bir istektir. İşte bu arzu da araba satıcıları tarafından ne yazık ki kötüye kullanılmaktadır. Bazen iş göremez, güvenlik açısından sıkıntı yaratacak, birçok defa kaza yapmış, görünürde hasarı bulunmayan ama çeşitli kurnazlıklar ile parça değişimi yapılarak hasarı giderilmiş, hatta kilometresi düşürülmüş birçok araç otogaleriler yahut araç pazarlarında yüksek fiyatlardan alıcıları kandırmak için hazır tutulmaktadır. Bu araçlar hem alıcılar için hem de bizlerin trafikteki güvenliğine ciddi tehditler oluşturmaktadır. Tramer tüm bu mağduriyetlerin önüne geçebilmek amacıyla devreye koyulmuş etkili bir uygulamadır. İlgilendiğiniz aracın trafik, kasko, trafik poliçesi, karayolları taşımacılık sigortası gibi birçok konuda bilgilendirmektedir. Peki tramer nereden sorgulanır?

Tramer Nereden Sorgulanır?

Tramer sorgulama işlemleri, geniş sorgulama yelpazesi, hızlı ve kolay bir sorgulama işlemi oluşu ile kullanıcılardan tam not almaktadır.

Tramer nereden sorgulanır sorusunun ilk cevabı SMS yolu ile sorgulamadır. SMS ile arabaların hasar geçmişlerini, plaka, hasar kaydı, eksper raporu ile değişen parçaları, araç detay bilgileri, mağdur bilgileri, trafik poliçesinin varlığının kontrolü, kaza tespit tutanağı, hayat sigortası bilgileri, trafik poliçesine ait vade hatırlatma bilgilerine ulaşabilirsiniz. ‘5664’e kısa mesaj atarak istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Sorgulama yapmak istediğiniz konu ile ilgili aşağıda verilen linkten yardım alarak ulaşabilirsiniz.

Tramer nereden sorgulanır sorusunun ikinci cevabı herhangi bir resmi kuruma müracaat etmeden internet portalından da yapılan sorgulamadır. Online internet sitesine giriş yaptıktan sonra ‘sorgulamalar’ seçeneği ile dilediğiniz sorgulama işlemini hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Aşağıdaki linke tıklayarak SBM’nin online sitesinden tramer sorgulamalarınızı yapabilirsiniz.

tramer nereden sorgulanır?

Tramer nereden sorgulanır sorusunun son cevabı E-Devlet sistemi üzerinden yapılan sorgulamadır. Bunun için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. PTT şubelerinden 2 TL karşılığında bu şifreyi edinebilirsiniz. Daha sonra bu şifre ile sisteme giriş yaparak ‘ araç sorgulama’ bölümünden aracın plakasını yazarak sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

123

E-Devlet Online Sitesinden Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Online İnternet Sitesinden Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

SMS İle Tramer Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz