Tramer Nasıl Sorgulanır? | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Tramer Nasıl Sorgulanır?

Tramer Nasıl Sorgulanır?

TRAMER (Trafik Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi) adıyla hayatımıza giren Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM)’nin kontrol edip yönettiği kısımlardan biridir. Hazine Müsteşarlığı tarafından 2003’de kurulmuş ve günümüzde hizmetlerine devam etmektedir. Tramer merkezi İstanbul’da olup tüm ülkede açtığı şubeler ile hizmet sunmakta ve faaliyet vermektedir. Bu faaliyetler de Hazine Müsteşarlığı tarafından kontrol edilmektedir. Tramer sorgulama sayesinde kasko işlemleri, trafik, taşımacılık sigortası gibi konularda bilgi sahibi olabileceğiniz etkili uygulamalardan biridir. Bu uygulama sigorta yenileme işlemlerinde bilgilerin kolayca iletilebilmesi ve sigorta poliçelerinin düzenlemesine imkan veren bir internet portalıdır. Aynı zamanda ilgilendiğiniz aracın poliçe veya sigortalarının varlığını da kontrol edebileceğiniz bir sistem olma özelliğini taşımaktadır. Peki ihtiyacınız olan herhangi bir işlem için tramer nasıl sorgulanır?

Tramer Nasıl Sorgulanır?

Sıfır kilometre araçların el yaktığı bu dönemde, 2. el araçlara rağbetin artması ile satıcılar araçlarının bilgilerini verirken tam anlamı ile dürüst olmamaktadırlar. Tramer nasıl sorgulanır işlemi sayesinde almayı düşündüğünüz araç ile ilgili birçok bilgiye sahip olabilirsiniz. Aracın durumu, özellikleri, varsa hasarları, sigorta bilgileri, kaza durumu ile bilgileri edinebilirsiniz. Tramer nasıl sorgulanır işlemi aynı zamanda araç sorgulama, hasar sorgulama, itiraz sorgulama ve kilometre sorgulama gibi konularda da yardımcı olmaktadır.

Tramer nasıl sorgulanır işlemi SBM’nin online sitesinden giriş yapılarak çok hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Öncelikle tramer kaydı yaparak sisteme üye olmalısınız.

tramer nasıl sorgulanır ?

Siteye giriş yapıldıktan sonra ‘ kullanıcı tipi’ seçilir. Acente veya Eksper seçeneklerinden biri tercih edilir. Daha sonra şahsa ait E-Mail adresi girilir. Acente bilgileri sırasıyla aracın kaskolandığı sigorta şirketi, acente numarası ve ticaret sicil numarasının girilmesiyle üyelik işlemi tamamlanır. Bilgilerin doğruluğundan emin olunduktan sonra E-Mail adresinize kullanıcı kodu ve şifreniz gönderilecektir. İlerleyen zamanlarda aktif mail adresinizi değiştirmek istediğiniz durumlarda sigorta şirketinize müracaat ederek kolayca yeni mailiniz ile işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de satın almak istediğiniz araca sorgulama işlemi yapabilmek için aracın zorunlu trafik sigortasını yaptırmış olması gerekir. Aksi takdirde araç ile ilgili sorgulama işlemi sonucunda istenilen bilgilere ulaşılamaz.

Tramer sorgulama işlemini mobil telefonlarınızdan hızlıca yapabilirsiniz. Bu işlemi sahip olduğunuz herhangi bir operatör aracılığıyla yapabilirsiniz. Telefonunuzun mesaj kısmına sorgulama yapmak istediğiniz aracın plaka numarası girilir. Daha sonra mesaj alıcısı kısmına ‘5664’ girilerek SMS atılır. Kısa sürede istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Fakat bu işlem SBM’nin verdiği hizmet bedeli olarak 5 TL karşılığında sağlanmaktadır.

Online internet sitesinde sorgulama yapmak istediğiniz tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Tramer Online Sitesine Kayıt İçin TIKLAYINIZ!

SMS İle Tramer Nasıl Sorgulanır İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz