Tramer Muayene Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Tramer Muayene Sorgulama

Tramer Muayene Sorgulama

Trafik Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi kısaca TRAMER olarak bilinen bir kuruluştur. Tramer tüm sigorta bilgilerinin tek bir merkezde toplamış haliyle büyük bir veri havuzu gibi de düşünülebilir. Gün geçtikçe artan nüfusun etkisiyle ulaşım araçları da kalabalık olmaktadır. Kişiler rahat ulaşım imkanına sahip olabilmek adına düşük bütçeli ve kullanılabilirliği olan araçlara yönelmektedirler. Tam böyle bir dönemde ikinci el araçlara rağbet artmaktadır. Hemen hemen her sürücü aracının kasko yahut sigorta işlemlerini yaptırmaktadır. Tramer tüm sigorta işlemlerinin toplandığı devasa bir bilgi havuzudur. İlgilendiğiniz tüm araçların satıcı ile birebir görüşme yapmaksızın internet ortamından veyahut cep telefonlarınızdan kolaylıkla yapabilirsiniz. Tramer sayesinde birçok sorgulama yapabilirsiniz. Bunlar başlıca araç hasar kaydı sorgulama, araç kasko poliçe sorgulama, araç trafik poliçesi sorgulama, mağdur bilgileri sorgulama, kaza yapmış olan araçların kaza tespit tutanağı sonrası kusur oranlarını sorgulamadır. Tramer sorgulama, sürücülerin ve yeni araç sahibi olmak isteyenlerin kafasındaki birçok soru işaretinin giderilmesine yardımcı olur. Örneği; belli bir miktar ayrılarak almak istenilen 2. el aracın bir hasarı olup, olmadığı daha önce kaza yapıp yapmadığını yahut parça değişimi olup olmadığını öğrenilebilir. Bunların öğrenilmesi için de aracın daha öncesinde muayene yaptırmış olması gerekmektedir. Peki tramer muayene sorgulama nasıl yapılır?

Tramer Muayene Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç muayenesi, aracın güvenli bir şekilde yollarda yer almasına imkan veren belirli periyotlarda araç bakım onarım merkezleri tarafından gerçekleştirilen kontrollerdir. Bir nevi aracın teknik açıdan kontrollerinin yapılıp trafiğe çıkmaya uygundur ibaresi alması gibi bir işlemdir. Araç muayenesi hem yolcu hem araç sahipleri hem de trafik için önem teşkil etmektedir. Araç muayeneleri araçların tipine, sınıfına, yaşına göre değişiklik gösterir. Düzenli muayenelerini yaptıran araç sahipleri bu sayede aracın ömrünün uzamasına da katkı sağlamış olurlar. Fakat 2. el araç alım satımlarında satıcıların muayene tarihi, muayene detayları gibi önem arz eden konularda dürüst olmadıkları anlaşılır. Tramer muayene sorgulama işlemi almak istediğiniz aracın muayene bilgilerine ulaşmanıza imkan veren güzel bir uygulamadır.

Tramer muayene sorgulamasını yapabilmek için öncelikle ‘hasar geçmişi sorgulama’ işlemini yapmak gerekiyor. Tramer muayene sorgulamak için telefondan SMS atarak bu sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Öncelikle mesajlar kısmına ‘Plaka’ veya ‘Şasi Numarası’ yazıp sonrasında herhangi bir operatör seçeneği ile mesajı 5664’e gönderirsiniz. Bundan sonra size gelen ilk mesaj bilgilendirme mesajıdır. Bilgilendirme mesajından sonra, TC Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bilgi bankasında anlık olarak toplanan muayene bilgilerinden, son iki kilometre bilginiz, muayene tarihleriniz ile birlikte size gönderilir. Söz konusu olan bilgilere ulaşabilmek için plaka kaydınızın TC Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı sisteminde kayıtlı olması gerekmektedir. Sonrasında aracınızın plakası değişse bile, tramer muayene sorgulama yaptığınızda muayene bilgisi alabilirsiniz. Burada önemli olan bir konu vardır. Tramer muayene sorgulama işlemlerinin 5 TL gibi bir ücreti bulunmaktadır.

Trame rmuayene sorgulama işlemleri böyle olmaktadır. Daha detaylı bilgileri için kurumlara gidebilirsiniz.

Tramer Muayene Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz