Tramer Hasar Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Tramer Hasar Sorgulama

Tramer Hasar Sorgulama

Tramer hasar sorgulama, ikinci el araç alım ve satımlarında sıkça başvurulan bir işlemdir. Sıfır araç almak isteyen kişiler için bu durum bir sorun teşkil etmese de bu işlem ikinci el araç  satın alımlarında önemli bir husustur. Tramer hasar sorgulama işlemi ile almak istediğiniz araçlarda hasar kayıtlarını sorgulayarak hasar bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayede aracı alıp almamak konusundaki şüphelerinizden de bir nebze kurtulabilirsiniz. 2. el araç alımlarında şahsın araç hakkında en doğru ve güvenilir bilgiler elde edebileceği güzel bir uygulamadır. 2. el araç alımlarında şahısların satın almak istedikleri araçların kazaya karışıp karışmadığı, hasarı olup olmadığını öğrenmek istemektedirler. Fakat bazı kurnaz satıcılar bu durumu gizleme yoluna başvurmaktadırlar. Bu tür işlemleri şahıslar kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmeleri için hem SMS yoluyla hem de online internet sitesinden sorgulama işlemi hizmeti verilmektedir. Peki tramer hasar sorgulama nasıl yapılır?

Tramer Hasar Sorgulama Nasıl Yapılır?

Öncelikle tramer online sitesine giriş yapılır. Sitede bulunan ‘sorgulamalar’ kısmına gelindiğinde ‘ kaza tespit tutanağı sorgulama’ sorgulama tipi olarak seçilir. Ardından ekranda 3 farklı sorgulama seçeneği belirecektir. Bu seçenekler; plaka ve sigortalı T.C. kimlik no ile sorgulama, plaka ve sigortalı vergi kimlik no ile sorgulama ve plaka ve sürücü T.C kimlik no ile sorgulamadır. Bunlardan herhangi biri ile işlemlerinize devam edebilirsiniz.

tramer hasar sorgulama nasıl yapılır?

Eğer plaka ve sigortalı T.C. kimlik no ile sorgulama yapmak isterseniz öncelikle doğru bir şekilde plaka ve kimlik numarası girmelisiniz. Daha sonra doğrulama kodu da doğru bir şekilde girilerek ‘ ara’ butonuna tıklanır.

tramer hasar sorgulama nasıl yapılır?

Eğer plaka ve sigortalı vergi kimlik no ile sorgulama yapmak isterseniz öncelikle doğru bir şekilde plaka ve sigortalı vergi kimlik numarasını girmelisiniz. Daha sonra doğrulama kodu da doğru bir şekilde girilerek ‘ ara’ butonuna tıklanır.

tramer hasar sorgulama nasıl yapılır?

Eğer plaka ve sürücü T.C kimlik no  ile sorgulama yapmak isterseniz öncelikle doğru bir şekilde plaka ve sürücü kimlik numarasını girmelisiniz. Daha sonra doğrulama kodu da doğru bir şekilde girilerek ‘ara’ butonuna tıklanır. Tüm bu işlemler sonucunda aracın hasar kayıtlarına ulaşabilirsiniz.

Diğer bir hasar sorgulama işlemi de E-Devlet aracılığıyla yapılmaktadır. E-Devlet sistemi üzerinden bu işlemi yapabilmeniz için E-Devlet sistemine giriş yapmalısınız. E-Devlet şifresini 2 Türk Lirası gibi bir ücret karşılığında PTT şubelerinden alabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra araç sorgulamaları bölümünde ‘Plaka numarası’ girilerek sorgulama yapabilirsiniz.

tramer hasar sorgulama nasıl yapılır?

Son olarak SMS aracılığıyla tramer hasar sorgulama işlemi yapabilirsiniz.Cep telefonlarımızdan bir kısa mesaj atarak bu bilgiye ulaşabiliriz. SBM’nin veri tabanında bulunan muayene bilgileri, hasar kaydı sorgulama işlemi yapılarak öğrenilebilmektedir. Bunun için telefonunuzun mesaj kısmına ‘ HASAR’ yazılır daha sonra bir boşluk bırakılır. Ardından ‘aracın plakası’ girilir. Mesaj alıcısı bölüme ‘5664’ yazılarak kısa mesaj atılır. Kısa sürede istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Fakat bu işlem SBM’nin verdiği hizmet bedeli olarak 5 TL karşılığında sağlanmaktadır.

E-Devlet Üzerinden Tramer Hasar Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

SBM Üzerinden Tramer Hasar Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

SMS İle Tramer Hasar Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz