Tramer Araç Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Tramer Araç Sorgulama

Tramer Araç Sorgulama

Tramer, Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi olarak bilinen kurumun kısaltılmış ismidir. Bu uygulama ile tüm sigorta bilgilerinin bir araya toplandığı sigorta verileri deposu olarak adlandırılabilir. Tramer sorgulamaları ile araç ile ilgili sigorta işlemleri yapılabildiği gibi aracın hasarı olup olmadığını sorgulanabilir ve kaza bilgileri kontrol edilebilir. Önceleri araç sorgulama, araç hasar kaydı sorgulama, plaka sorgulama, tramer sorgulama işlemleri için Trafik Bölge Müdürlükleri’ne müracaat edilmesi gerekirdi. Artık bu tür sorgulama işlemlerini istediğiniz yerden daha kolay ve vakit kaybetmeden yapabilirsiniz. Tramer sorgulama işlemleri, ikinci el araba alım satımlarında sıkça kullanılan bir yöntemdir. Alıcılar almak istedikleri aracın herhangi bir hasar kaydının olup olmadığını ve herhangi bir kazaya karışıp karışmadığını bu yöntemle güvenilir bir kaynaktan öğrenirler. Tramer araç sorgulama işlemi ile almak istediğiniz aracın plakası ile tüm sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Peki tramer araç sorgulama nasıl yapılır?

Tramer Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

İlgilendiğiniz 2. el araçlar arasında en sağlıklı ve doğru tercih yapmak için satıcılar arasında mekik dokumak yerine tramer araç sorgulama işlemi ile bunu çok daha kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Telefonlarınızdan kısa mesaj yoluyla, online internet sitesi yahut E-Devlet sistemi üzerinden artık bu tür sorgulama işlemlerini çok basit bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

İlk olarak telefonlarınızın mobil işlemler bölümünden kısa mesaj yoluyla tramer araç sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bunun için telefonunuzun mesaj bölümüne ‘plaka’ yazılarak ve mesaj alıcısı bölümüne ‘5664’ kodu girilerek kısa mesaj atılır. Dakikalar içinde bilgilendirme mesajı gönderilmektedir. SMS yoluyla sorgulama işlemini Turkcell, Türk Telekom, Vodafone gibi operatörlerden yapabilirsiniz. Bu sorgulama işlemi operatör fark etmeksizin işlem ücreti 5 TL olarak tahsil edilir. Araç sorgulama işlemi ile birlikte satın almak istediğiniz aracın birçok bilgisine ulaşabilirsiniz. Aracın durumunu, özelliklerini ve birçok konuda araç sorgulama işlemi ile birlikte bilgi sahibi olabilirsiniz.

İkinci olarak E-Devlet sistemi üzerinden de araç sorgulama işlemi yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden işlemi yapabilmek için E-Devlet şifrenizin olması gereklidir. E-Devlet şifresini PTT şubelerinden 2 lira ücret karşılığında alabilirsiniz. E-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yaparak, bilgilerine ulaşmak istediğiniz aracın plakasını yazmalısınız. Ardından ‘sorgula’ butonuna basarak karşınıza gelen ekranda gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

tramer araç sorgulama nasıl yapılır?

SBM üzerinden yapacağınız bu işlem için de vereceğimiz linki kullanabilirsiniz. Ardından verilen üç alternatiften biri seçilmeli ve istenen bilgiler girilmelidir. Bu bilgiler girildiği durumda istediğiniz aracın tramer bilgilerine erişim sağlamış olacaksınız.

tramer hasar sorgulama nasıl yapılır?

Online İnternet Sitesinden Tramer Araç Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

SMS İle Tramer Araç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden  Tramer Araç Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz