Tramer Araç Sigorta Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Tramer Araç Sigorta Sorgulama

Tramer Araç Sigorta Sorgulama

SBM demek tanım olarak Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin taşıt araçları ile ilgili uygulamaların  halk arasında Tramer diye adlandırılan uygulaması ile taşıt sahiplerine kendi araçları ile ilgili hizmet vermektedir.Özel olarak taşıtlarla alakalı hemen hemen bütün sorgulamaları gerçekleştirme imkan sağlayan bu işlemler bütünü, araç sahiplerine yaralı  olmaktadır. Sizin için hazırlanan yazımızda Tramer araç sigorta sorgulama uygulamasının nasıl gerçekleştirildiğini anlatmaya çalışacağız.

Bilindiği üzere yola çıkan taşıtların kaydedilmesini sağlamak ve sigorta yönergelerini tek bir yerden yönetmek gayesiyle;  ülkemiz genelinde kanunlaşan zorunlu trafik sigortası en başında olmak üzere birçok sigortalama işlemleri gerçekleştirilmektedir. Taşıt sigortaları araçlarda gerçekleşebilecek kaza veya sorunların giderilebilmesi için de yapılır. Araç sigortaları kaza sebebiyle ve kaza sebebiyle olmayan, oluşabilecek hasarları gidermenin en kolay bir yoludur. Size ait olan aracın araç sigortası işlemlerini yaptırmanız durumunda olumsuz şartlarda size faydalı olacak bir dayanağın güvencesi ile ilerde oluşabilecek sıkıntıların endişesini yaşamazsınız. Bu sebeple size ait aracın muayenesinden hemen sonrasında gerekli detaylar oluşturulan aracın sigorta poliçesine kaydedilmesi sağlanır. İstediğiniz vakit size ait araçlar ile ilgili sorgulama işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Sigorta sorgulama işleminin amacı ise kayıtlı taşıtın araç sigortasının olup olmadığını detaylarıyla öğrenmek, şayet sigortası varsa ilgili sigortanın bitiş zamanı detaylarını öğrenmektir. İlgili aracın trafik sigorta süresi sona ermiş ise, zaman  kaybetmeden, hemen trafik sigortası tazelenmelidir. Yapılmadığı taktirde araç trafik sigortası gecikme cezai işlemi, aracın sahibini sıkıntıya  düşürmenin yanında araç trafik sigortasının da en düşük  %5 oranında daha fazla para cezasının kesilmesine sebebiyet verecektir. Araç sahipleri Tramer vasıtasıyla araçları ve sigorta poliçeleri hakkında diledikleri bütün detayları araç sigorta sorgulama uygulaması yardımıyla öğrenebilirler.

Tramer Araç Sigorta Sorgulama Nasıl Yapılır?

Taşıtların zorunlu trafik sigortalarının olması çok önemli bir husustur. Sebebi ise ağır hasarlı kaza olması halinde , zorunlu trafik sigortası oluşan hasarın çoğunu karşılayarak araç sahibine faydalı olmaktadır. Bu sebeple zorunlu araç sigortasını yapmak ve verilen tarihler dolayısıyla güncellemek sizin açınızdan kazançlı olacaktır. Tramer araç sigortası sorgulama uygulaması ile sigorta eğer ki  poliçesinin bitiş tarihini unutmuşsanız, plaka detaylarınız ve şasi no ile poliçenin yenilenmesi zorunlu olan zamanı görebilirsiniz. :Tramer araç sigorta sorgulama için tek gereken bilgi  aracın kendine ait plakasıdır. Tramer sistemi vasıtasıyla plakadan sigorta sorgulama işlemi gerçekleştirilebiliyor. Tramer araç sigorta sorgulama işlemi yapmak için ilk yapmanız gereken aşağıda vermiş olduğumuz internet yönlendirme bağlantısına tıklamanız. Sonrasında karşınıza beliren aşağıdaki gibi gösterilen ekran gelecektir.

tramer araç sigorta sorgulama 1

Tramer araç sigorta sorgulama için 3 çeşit sorgulama şekli bulunmaktadır. Bu uygulamalardan herhangi istediğiniz biri ile tramer araç sigorta sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Örnek olarak işleminize ön ayak olma açısından, ilk olarak ‘plaka numarası ve TC kimlik numarası ile sorgulama işlemi’ ile sorgulama gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için kendi aracınızın plaka numarası  ve  araç sahibinin TC kimlik numarası girişi yapılarak ardından doğrulama kodu da girişi de yapılarak ‘ara’ butonuna basınız bu işlemlerden sonra plakadan sigorta sorgulama işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

tramer araç sigorta sorgulama 2

Başka bir plakadan sigorta sorgulama seçeneği ise ‘plaka numarası  ve vergi kimlik numarası ile sorgulama’ işlemidir. Bunu gerçekleştirmek için plaka numarası ve vergi kimlik numarası belirtildiği gibi girişi yapılmalıdır. Sonrasında doğrulama kodu da girişi yapınız ve ‘ara’ butonuna basınız. Üstteki yöntemde olduğu gibi yine aynı sonuca varmış olursunuz.

tramer araç sigorta sorgulama 3

Diğer bir yöntem ise  ‘sigorta detayları ile sorgulama’dır. Bunu gerçekleştirmek için aracın sigortalandığı şirket seçilir. Sonrasında acente numarası , poliçe numarası , yenileme numarası ard  arda girilir. Ve son olarak küçük resimde yer alan  doğrulama kodu da girilerek ‘ara’ butonuna tıkanır ve işlem tamamlanmış olur. Tüm bu sorgulama adımları ile Tramer araç sigorta sorgulama işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Online İnternet Sitesinden Tramer Araç Sigorta Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

 

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz