Tramer Araç Hasar Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Tramer Araç Hasar Sorgulama

Tramer Araç Hasar Sorgulama

Ayağımızı yerden kesecek bir araca sahip olmak isteyenler için önem arz eden konulardan biri araç hakkındaki geçmiş bilgidir. Özellikle 2. el araç satın alacaklar için araç hasar kaydı bilgileri oldukça önemlidir. 2. el araç alım ve satımlarda hileli bir durumla yaşamamak için araç hasar sorgulama yapılması ve bilgilerin kontrol edilmesi gereklidir. Çoğu sürücü artık araç alımı yapmadan önce araç satıcılarının kurnazlıklarının kötü sonuçlarına maruz kalmamak adına Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin Tramer biriminden araç sorgulamaları yapmaktadır. Diğer yandan Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden ya da e-devlet sistemleri üzerinden de araç sorgulama işlemleri yapılmasına imkan veren yeni sistemler sayesinde daha emin bir şekilde araç alımları yapabilir hale geldik. En güzel uygulamalardan biri olan Emniyet Genel Müdürlüğü’nün online sitesinden almak istediğiniz aracın bilgileri de kontrol ediliyor. Sıfır araçlarda hasar kaynaklı sorunlar olmayacağı için sorgulama gerekmezken; ikinci el veya düşük ücretli arabalarda araç sorgulamaları yapılarak herhangi bir ceza ve ödenmemiş ceza tutarı varsa ne kadar olduğu öğreniliyor ve buna göre araç satın alımı yapılıyor. Bu sistemler arasından en çok tercih edilen Tramer araç hasar sorgulama, hem SMS yoluyla hem de Tramer’in online internet sitesinden gerçekleştiriliyor. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin internet sitesindeki Tramer biriminden tramer araç hasar sorgulama işlemi nasıl yapılıyor yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Sorgulama yapmak için TC. kimlik numaranızı, vergi kimlik numaranızı ya da tramer bilgilerini öğrenmek için aracın sigorta bilgilerini kullanabilirsiniz.

Tramer Araç Hasar Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Tramer araç hasar sorgulama işlemini online olarak yapabileceğiniz gibi kısa mesaj yoluyla da yapabilirsiniz. İlk olarak SMS yoluyla tramer araç hasar sorgulama işlemini açıklayalım. Tramer araç hasar sorgulama için aşağıda verilen linke tıklamanız gerekmektedir. Ardından karşınıza aşağıda verilen ekran görüntüsü çıkacaktır.

tramer araç hasar sorgulama

SMS ile araç hasar sorgulama işlemi yapmak için telefonunuzun mesaj bölümüne aracın plakasını yazın. Ardından mesaj alıcısı bölümüne 5664 kodunu girerek SMS göndermelisiniz. Kısa süre içerisinde aracın hasar bilgileri cebinize SMS olarak gönderilecektir. Bu SMS ile verilen hizmeti tüm operatörlerden yapabilirken işlem ücreti olarak 5 TL alınmaktadır.

SMS İle Tramer Araç Hasar Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

İkinci bir yöntem olan Tramer online internet sitesinde araç hasar sorgulama işlemi de pratik olarak yapılmaktadır. Online internet sitesinden araç hasar sorgulama yapmak için aşağıda verilen linke tıklamanız gerekmektedir. Ardından karşınıza aşağıda verilen ekran görüntüsü çıkacaktır.

tramer araç hasar sorgulama

Tramer hasar kaydı sorgulama işleminizi 3 farklı seçenek ile yapabilirsiniz. İlk olarak plaka ve sigortalı kimlik numarası ile işleminizi yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için aracın plakası ve sigortalının kimlik numarası girilir. Ardından resimde bulunan güvenlik kodu da girilir. Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra işleminiz için “Ara” butonuna tıklayınız.

tramer araç hasar sorgulama

Plaka ve sigortalı vergi kimlik no ile tramer araç hasar sorgulama yapmak için; araç plakasını, sigortalı vergi kimlik numarasını ve güvenlik kodunu doğru bir şekilde sisteme girilmelidir. Ardından ‘ara’ butonuna tıklayarak tramer araç hasar sorgulama işleminizi yapmış olacaksınız.

tramer araç hasar sorgulama

Üçüncü seçenek olarak plaka ve sürücü TC kimlik numarası ile işleminizi yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için aracın plakası ve sürücünün TC kimlik numarası girilir. Ardından resimde bulunan güvenlik kodu da girilir. Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra işleminiz için “Ara” butonuna tıklayınız. Tüm bu işlemler sonucunda tramer araç hasar sorgulama işlemleri ile gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tramer Araç Hasar Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Tramer Online İnternet Sitesine Erişmek İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz