Tramer Araç Değer Listesi | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Tramer Araç Değer Listesi

Tramer Araç Değer Listesi

Trafik Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi yani TRAMER, özellikle araçlarını sigorta ettirmek isteyen kişilerin çoğu zaman karşılaştıkları bir isimdir. Sıkça karşılaşılan bu isim etkin bir bilgi depolama ağı olup asıl amacı trafik sigorta bilgilerini ve sigorta sahibinin araç bilgilerini bir araya getirmektir. Her gün binlerce araç trafiğe çıkmaktadır. Binlerce aracın bulunduğu bir ortamda trafik kazaları da kaçınılmaz olmaktadır. Özellikle trafiğin yoğun seyrettiği şehirlerde trafik kazaları daha sık meydana geliyor. Türkiye Sigorta Birliği’nden yayınlanan şartnamede araçların marka, model ve üretim zamanı baz alınarak aylık olarak araçların değerleri sorgulanan ve belirlenen liste olan araç kasko değer listesi, kaza meydana geldiğinde ödenmesi gereken tazminatın değeri hakkında bilgi vermektedir. Kasko araç değer listesi 15 yaş ve üstü araçlar için olduğundan dolayı yaş olarak daha eski araçların kasko değeri ise sigortalı araç sahibi ve sigorta eden firma arasında mutabakata varılarak karar verilmektedir. Hal böyle iken aracınızın kaza yapması yahut bir kazaya karışması durumunda maddi hasarın karşılanması için kasko araç değer listesi sorgulama işlemi yapmak gereklidir. Aracınızda kaza kaynaklı hasar meydana gelmesi durumlarında maddi açıdan mağduriyeti karşılamak amacıyla araca kasko yapılır. Bu işlem sayesinde aracınızın kasko değerini öğrenebiliyorsunuz. Bilindiği gibi tramer sistemi araç kaza yaptığı zaman tüm bilgileri hafızasına kaydeden bir uygulamadır. Tramer’in özel olarak sahip olduğu ve yayınladığı bir araç değer listesi yoktur. Fakat araçların sigortalanırken baz alınıp sigortalandığı bir kasko değer listesi vardır. O halde tramer araç değer listesi sorgulama nasıl yapılır?

Tramer Araç Değer Listesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tramer araç değer listesi sorgulama işlemi aslında şu şekilde yapılmaktadır; var olan araç değer listesine göre araçların kasko gibi sigorta işlemleri yapılır. Aracın kasko işlemi yapıldıktan sonra bu sigorta işlemi Tramer’in veri deposuna kaydolur. Araç sahipleri ya da 2. el araç alımlarında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler basit bir SMS sorgulama işlemi ile aracın kasko bilgilerine ulaşabilir.

Öncelikle yeni bir araç aldınız ve kasko yaptırmak istiyorsunuz, tramer araç değer listesi için ilk olarak aracın model yılını belirlemeniz gerekmektedir. Daha sonra yapmanız gereken aracın markasını belirlemek olacaktır. Aracınızın markasını belirledikten sonra son olarak, aracın tipini belirlemeniz gerekmektedir. Aracın modelini belirledikten sonra artık siz de tramer araç değer listesi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz ve bu değer üzerinden işlemler yapabilirsiniz.

753

Kasko yapılmış araçların; tramer araç detay bilgisi sorgulama işlemi ile markası, modeli, yürürlükte olan bir kaskosunun olup olmadığı, trafiğe çıktığı tarihi, aracın toplamda kaskolu bulunduğu süre ve toplam kaskosuz bulunduğu süre gibi bilgilere sahip olabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için telefonlarınızın kısa mesaj bölümünden ‘DETAY’ yazıp bir boşluk bırakarak ‘Plaka’ yazılır, operatör fark etmeksizin 5664’e gönderilir.

tramer araç değer listesi sorgulama nasıl yapılır?

İkinci bir sorgulama işlemi de; poliçe bilgisi sorgulama işlemidir. Bu işlem ile trafik veya kasko poliçesinin yürürlükte bulunup bulunmadığını öğrenebilirsiniz. Buna ek olarak poliçenin ne zaman sona ereceğine de ulaşabilirsiniz. Telefonunuzun mesaj kısmına ‘TRAFIK’ ya da ‘KASKO’ yazılıp boşluk bırakılır daha sonra ‘aracın plakası’ girilir, son olarak 5664’e gönderilir. Araca ait tüm poliçe bilgilerine dakikalar sonra ulaşabilirsiniz.

tramer araç değer listesi sorgulama nasıl yapılır?

Online İnternet Sitesinden Tramer Araç Değer Listesi İçin TIKLAYINIZ!

SMS İle Tramer Araç Değer Listesi İle Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz