Tramer Acente Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Tramer Acente Sorgulama

Tramer Acente Sorgulama

Tramer’in asıl gerçek anlamı, Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi müessesesinin kısaltılmış tanımıdır. Tramer sistemi bütün sigorta bilgi ve detaylarının toplandığı bir bilgi deposudur. Tramer sorgulama işlemi yaparak herhangi bir araca ilişkin sigorta işlemleri görülebileceği benzeri otomobilin hasarı olup olmadığını kontrol edilebilir, kaza detaylarını kontrol edebilirsiniz.

2003 senesinde kurulan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin web sitesinde kullanıcılara sağladığı pratiklerden biri kullanıcının kendisine en yakın hizmet verici acente şirketini sorgulayıp bulabilmesidir. İnternet sitesi üzerinden kolay bir biçimde ve birkaç adımda tamamlanabilecek işlem ardından en yakın acente bilgilerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Merkezi İstanbul’da bulunan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nde doğal üye olarak hizmet verici merkezler şöyle;

  • TRAMER (Trafik Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi)
  • SAGMER (Sağlık Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi)
  • HAYMER (Hayat Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi)
  • HATMER (Sigorta Hasar Takip ve Gözetim Sistemi)

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nde en yakın acenteyi bulmak için Tramer acente sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Web sayfasında bulunan tramer acente sorgulama sisteminde il, kaza, sigorta şirketi girişi yaptıktan hemen sonra aşağı tarafta verilen kutucuk içerisindeki doğrulama numarasının alakalı kutucuğa yazılması gerekmektedir. İlgili giriş kısımları doldurulduktan sonra yapılan en yakın acente sorgulama sonucu olarak site, kullanıcının kendi kriterlerine uyan sigorta firmalarının telefon numarası, belgegeçer numarası ve yol tarifi bilgilerini de içermekte olan bir liste sunmaktadır.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi bununla birlikte “aranacak kelime” seçeneği ile kullanıcılarına ek olarak şahsi neticelere ulaşma imkanı sağlıyor. Uygulamaya ulaşım, sitenin “Online Hizmetler” seçeneğinin alt kısımdaki başlıklarından gerçekleştirilebiliyor. Site kullanıcılarına en yakın acente sorgulama hizmetinin yakınında, Sigorta Suistimal İhbar Sorgulama işlemi, Durum Sorgulama işlemi, Yanlış Sigorta Uygulaması, Haber Düzeltme işlemi ve Sigorta Suistimal İhbar Girişi hizmetlerini de sunmaktadır.

En yakın acente uygulaması Tramer, diğer adıyla Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi ile alakalı veri tabanında bulunduğundan sorgu ekranında bu kurumun bünyesinde sizin belirtmiş olduğunuz il ve ilçe merkezleri dahilinde en uygun merkezi size göstermektedir. Veri tabanında olan bu merkezler sizin aracınızın kriterlerine göre sıralamada bulunur.

Tramer Acente Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Öncelikle tramer acente sorgulama işlemini gerçekleştirmek için sayfanın alt kısmında bulunan internet sitesi bağlantı linkine tıklayınız. Tıkladıktan sonra tramer acente sorgulama için link yönlendirme sayesinde belirlenen sorgu sayfasına ulaşacaksınız. Sayfaya ulaştıktan sonra tramer acente sorgulama için aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız.

Tramer Acente Sorgulama

Bu kısımda sizden istenilen bilgileri eksiksiz girmeniz, amacınıza en uygun bir biçimde ulaşmanızı sağlayacaktır. İlk önce resimdeki oklarla gösterdiğimiz alanlara dikkat ediniz. Orası sizin bilgileriniz ile girmeniz gereken giriş formlarıdır. İlk önce sizin bulunduğunuz ili sonra ilçeyi daha sonrasında sizin mensup olduğunuz sigorta şirketini seçiyorsunuz. Buraya kadar bilgileri girdikten sonra sizin amacınıza en uygun anahtar kelimeyi seçiyorsunuz mesela ‘cam’ gibi yani arıza şeklinize en uygun kelimeyi giriniz. Anahtar kelime girişini yaptıktan sonra alt kısımda karmaşık resim haline getirilmiş güvenlik karakterlerini giriniz. Daha sonrasında bizim yuvarlak içine aldığımız ‘Ara’ isimli butonu tıklayınız. Buraya kadar eksiksiz giriş yapmanız durumunda, butona tıkladıktan sonra tramer acente sorgulama işlemini başarılı bir biçimde gerçekleştirmiş olursunuz.

Tramer Acente Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz