TRAFİK SİGORTASI SORGULAMA | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

TRAFİK SİGORTASI SORGULAMA

TRAFİK SİGORTASI SORGULAMA

Trafik sigortası sorgulama işleminizi online olarak gerçekleştirmek çok kolay olup, artık hiçbir kuruma gitmenize gerek kalmadan yapabilirsiniz. Trafik sigortası takibi yapmanız karşılaşabileceğiniz hasar durumları için çok önemlidir. Bu işlem iki ayrı uygulama ile gerçekleştirilebilir. Bunlardan bir tanesi E-Devlet sistemi olup bünyesinde bulunan 22 adet kurum ve kuruluş bağlantısı ile pek çok konuda vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. E-Devlet sistemi bünyesinde bulunan işlemleri E-Devlet şifresi ile gerçekleştirebilirsiniz. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi, trafik sigortası sorgulama işleminizi yapabileceğiniz uygulamalardan bir diğeri olup işlemlerinizi aynı sistem üzerinde üç farklı şekilde tercihinize göre yapmanıza olanak sağlamaktadır. Her iki sistem üzerinden de güvenli olarak sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamında yapacağınız adımlar hakkında bilgileri sizler ile paylaşacağız.

E-Devlet Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden trafik sigorta sorgulama işlemini yapmak için yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Gelen sayfadan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” yazan butona tıklayınız. Bu butona tıkladığınızda gelen ekranda sizden T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmeniz istenir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesinden 2 TL işlem ücreti karşılığında temin edebilirsiniz. Bu bilgileri girdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” yazan butona tıklayınız. Bu şekilde yaptıktan sonra gelen sayfadan trafik sigorta sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Üzerinden Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden trafik sigorta sorgulama işleminizi yapabilmek için bağlantı adresine tıklayınız. Karşınıza işleminizi gerçekleştirebileceğiniz 3 ayrı seçenek çıkacaktır. İstediğinizi seçebilirsiniz.

  • Plaka ve T.C. kimlik numarası ile sorgulama yapmak için sorgulama yapacağınız aracın plakası ve T.C. kimlik numaranızı girmeniz istenir.

  • Plaka ve vergi kimlik no ile sorgulama için aracın plakası ve vergi kimlik numaranızı girmeniz istenir.

  • Sigorta bilgileri ile sorgulama için sizden sigorta şirketi, acente no, poliçe no ve yenileme numaralarını girmeniz istenir.

Bunlardan birini doldurduktan sonra aşağıda bulunan ara butonuna tıklayarak trafik sigorta sorgulama işleminizi tamamlamış olursunuz.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Üzerinden Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz