TRAFİK POLİÇE SORGULAMA | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

TRAFİK POLİÇE SORGULAMA

TRAFİK POLİÇE SORGULAMA

Trafik sigortası ve araç muayenesi trafiğe çıkacak olan araçların kesinlikle yaptırması gereken önemli durumlardandır. Her iki işlemden birini daha gerçekleştirmemiş olan araçlar trafiğe çıkmaz. Bu sebeple kontrol edilmesi önemle arz edilir. Her iki durum için de online olarak bilgi edinmek çok basittir. Trafik poliçe sorgulama işlemi bu kontrolü internet üzerinden yapabilmeniz için vatandaşlarımıza sunulan olanaklardandır. Bu işlem ile birlikte araç sahipleri trafik poliçeleri hakkında bilgi sahibi olabilir ve ayrıca bu poliçenin başlangıç, bitiş tarihi gibi bilgilerinde kontrolünü yapabilirsiniz. Trafik poliçe sorgulama işlemleri için iki ayrı sistem kullanabilirsiniz. Bu sistemlerden bir tanesi Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin internet sitesi bir diğeri ise E-Devlet sistemidir. Her iki sistem üzerinden sorgulama işleminizi nasıl yapacağınız konusunda bilgileri paylaşacağız.

E-Devlet Trafik Poliçe Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden trafik poliçesi sorgulama işlemi için E-Devlet şifrenizin olması gereklidir. Eğer şifreniz yok ise en yakın PTT şubesinden 2 TL işlem ücreti karşılığında temin edebilirsiniz. İşleminizi gerçekleştirmek için yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfadan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Bu butona tıkladığınızda sayfada sizden T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmeniz istenir. Bu bilgileri girdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” yazan butona tıklayınız. Trafik poliçesi sorgulama işleminizi bu şekilde tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Trafik Poliçe Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Üzerinden Trafik Poliçe Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden trafik poliçesi sorgulama işleminizi yapabilmek için bağlantı adresine tıklayınız. Bu sistem üzerinde 3 farklı şekilde sorgulamanızı yapabilirsiniz. Plaka ve T.C. kimlik numarası ile sorgu seçeneği için sorgulama yapacağınız aracın plakası ve T.C. kimlik numaranızı girmeniz gerekir. Plaka ve vergi kimlik no ile aorgu yapmak için aracın plakası ve vergi kimlik numaranızı girmeniz gereklidir. Sigorta bilgileri ile sorgu yapmak için sizden sigorta şirketi, acente no, poliçe no ve yenileme numaralarını girmeniz gerekir. Bu adımlardan birini yaptıktan sonra aşağıda bulunan ara butonuna tıklayınız. Trafik poliçesi sorgulama işleminizi tamamlamış olursunuz.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Üzerinden Trafik Poliçe Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz