TRAFİK MUAYENE RANDEVU | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

TRAFİK MUAYENE RANDEVU

TRAFİK MUAYENE RANDEVU

Biz insanlar günün her saatinde internete ihtiyaç duyar hale geldik. Gerek bu sayede iletişim kurma gerekse sosyal medya hesapları bizi sürekli olarak internet kullanmaya teşvik etmektedir. Hal böyle olunca elimizin altında bulunan teknolojik aletlerden interneti kullanır hale geldik. Bu derece yaygın olması nedeni ile geliştirilmesi için çalışmalara devam edilmekte ve her geçen gün yeni uygulamalarla karşı karşıya kalmaktayız. Ayrıca bu uygulamaları kamu kurum ve kuruluşları da kullanmaktadır ve bu nedenle vatandaşın işleri daha da kolay bir hal almıştır. Önceleri en ufak işlerimiz için bile bizzat dairelere giderek işlemlerimizi gerçekleştirirken artık tek tık ile oturduğumuz yerden halledebiliyoruz. Trafik muayene randevu işlemi de internet üzerinden yapılan kolay bir işlem halini almıştır.

Araç muayenesi Trafik Kanunu’nun 34. maddesi gereğince yasal olarak yaptırılması zorunlu bir olaydır. Trafiğe çıkan her türlü motorlu veya motorsuz taşıtların rutin olarak bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bu muayene ile birlikte aracın güvenliği sağlanarak hem araç içindeki kimselerin hem de olası kaza durumlarında karşı taraftaki insanların can güvenliği korunmaktadır. Bu nedenle görevimiz olan trafik muayenelerini yaptırmamız gerekmektedir ve bu işlem için öncelikle randevu almamız gerekmektedir. Bizlerde bu yazımızda trafik muayene randevu alma işleminin nasıl yapılacağını ayrıntı olarak sizler için anlattık.

Trafik Muayene Randevu İşlem Nasıl Yapılır ?

Trafik muayene randevu alma Tüvtürk’ün resmi internet sayfasından yapılmaktadır. Bu sayfaya ulaşmak için öncelikle yazımızın devamında sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklama yapmanız gerekmektedir. Arkasından açılacak olan yeni ekranda plaka numaranızı ve muayene yapacak olduğunuz ili seçmeniz gerekmektedir. Bu işlemlerin ardından ‘ devam’ yazısının üzerine gitmeniz gerekmektedir. Arkasından sayfada görecek olduğunuz hangi tür araç için muayene randevusu alacağınızı ve arkasından ne tür bir hizmet almak istediğinizi seçmeniz gerekmektedir. Bunun arkasından hangi tarihe ve saate randevu alacağınızı belirtmeniz gerekmektedir. Uygun tarihte hangi istasyonda randevu yaptıracağınıza da bakarak randevu işlemini sonlandırabilirsiniz. Bu işlemleri takip ederek trafik muayene randevu işleminizi birkaç dakika içerisinde tamamlayarak randevu tarihi geldiğinde aracınızla istasyona gitmeniz yeterli olacaktır.

Trafik Muayene Randevu Alma İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz