TRAFİK CEZASI NEREYE ÖDENİR ? | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

TRAFİK CEZASI NEREYE ÖDENİR?

TRAFİK CEZASI NEREYE ÖDENİR?

Trafik cezası vatandaşların trafikte bulundukları anda hatalardan dolayı karşı karşıya kalınan bir cezadır. Bu cezanın kesilmesi sonucunda cezalar kişilere verilir. Bu cezalar kişilere verildikten sonra belli bir süre içinde trafik cezasını ödemek zorundadırlar. Zamanında ödenmediği takdirde ilave cezalara maruz kalınmaktadırlar. Bu ödemeler iki şekilde ödenebilir. Nakit para ile ve internetten ödeme. Aşağıda sizlere iki şekilde trafik cezası nereye ödenir detaylı bir şekilde anlatacağız.

Kredi Kartı İle Trafik Cezası Nereye Ödenir?

Öncelikle yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Daha sonra önünüze açılan sayfada sizlerden aracınıza ait plaka, özel plaka, TC kimlik numaranız veya vergi numaranız ve aracınızın tescil tarihi istenmektedir. Aracınıza ait seçenekleri seçtikten sonra tamam butonuna tıklayınız. Tamam butonuna tıkladıktan sonra sorgulama gerçekleşecek ve daha sonra ödeme işleminizi yapabileceksiniz.

Kredi Kartı İle Ödeme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Nakit Para İle Trafik Cezası Nereye Ödenir?

Öncelikle kaza yaptığımız yerde belirli kontrolleri yapmak için gelen trafik polisine ödeme yapabilmekteyiz. Eğer o an üzerinizde para yok ise vergi dairesine, PTT şubelerine, banka şubelerine giderek ödeme yapabilirsiniz. Eğer trafik cezasını ödemede erken davranacak olursanız ödeyeceğiniz miktar %25 oranında azalacaktır. Ancak ödemenizi geciktirdiğiniz takdirde %5 faizli bir biçimde ödeme yapacağınızı unutmayınız.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz