Trafik Cezası Kontrol | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Trafik Cezası Kontrol

Trafik Cezası Kontrol

Yeni düzenlemeler ışığında trafik cezaları artık sadece trafik memurları tarafından kesilmez. Trafikte aktif olarak kullanılan radar ve mobese kamera sistemleri sürücülerin ceza alabildiği potansiyel sistemler olarak göze çarpmaktadır. Bu bağlamda bir kişi farkında olmadan trafik cezası yemiş olabilir. Kurallar gereği trafik cezası yiyen bir birey ceza kesim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde cezasını öderse belirli bir indirimden faydalanır. İlk bakışta bu küçük bir meblağ gibi görünse de bir yıl boyunca olası trafik cezalarında önemli bir miktar ortaya çıkar. Bu yüzden trafik cezalarının erken ödenmesi oldukça önemlidir. Cezaları erken ödeyebilmek için trafik cezası kontrol işlemlerini internet üzerinden yapmak işimizi kolaylaştırır. Bu işlemi bizlere sunan iki resmi kurum mevcuttur. Bu kurumlar Emniyet Genel Müdürlüğü ve Gelir İdaresi Başkanlığı’dır. Yazımızın içinde iki kurum için de trafik cezası sorgulama işlemlerini ayrıntıları ile bulabileceksiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Cezası Kontrol Nasıl Yapılır?

Kurum için oluşturulan resmi internet sitesi yardımıyla trafik sorgulamaları yapılmaktadır. Bu sorgulamalar kapsamında aracın plakasına yazılan trafik cezası ve sürücü belgesine yazılan trafik cezası gibi birçok ceza türü sorgulanabilmektedir. Sorgulama sayfasına erişim sağlamak için aşağıda yer alan linki kullanmanız gerekmektedir. Bu link yardımıyla kişisel bilgilerinizin doğrulanacağı sayfaya yönlendirilirsiniz. Sayfada adınız, soyadınız, TC kimlik numaranız ve doğum yılınız için oluşturulmuş boşluklara bilgilerinizi doğru şekilde yazdıktan sonra trafik cezası kontrolünü gerçekleştirebilirsiniz.

egm

EGM Üzerinden Trafik Cezası Kontrol İçin TIKLAYINIZ!

Gelir İdaresi Başkanlığı Trafik Cezası Kontrol Nasıl Yapılır?

Devletin resmi bir kurumu olan Gelir İdaresi Başkanlığı’na ait İnternet Vergi Dairesi internet sayfası yardımıyla araçlara ait vergi borcunun yanı sıra trafik cezası bilgileri de sunulmaktadır. Ayrıca olası cezalarınızı da anlaşmalı kredi kartları yardımıyla ödeme imkanı da sizlere sunulmuştur. İlgili sorgulama sayfasına erişim için yazımızın sonundaki linki kullanınız. Bu link sayesinde ekranınıza gelecek olan sayfada aracınızın plakasını TC kimlik numaranızı ya da vergi kimlik numaranızı ve son olarak trafik tescil tarihini ilgili boşluklara doldurmanız gerekmektedir. Bu işlemler bittiğinde yüklenecek olan sayfada trafik cezası kontrol hizmetinden kolayca yararlanabilirsiniz.

gibcezaa

GİB Üzerinden Trafik Cezası Kontrol İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz