TRAFİK CEZA SORGULAMA | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

TRAFİK CEZA SORGULAMA

TRAFİK CEZA SORGULAMA

İnsanlar için önemli olan konulardan birisi de elbetteki trafiktir. Trafik sayesinde bir yerden bir yere ulaşım sağlanmaktadır ve trafik ne kadar düzenli olursa ulaşımda o derece kolay olmaktadır. Trafiğin bu derece düzenli olması için belirlenmiş olan trafik kuralları bulunmaktadır ve bu kurallara uymayan sürücülere cezalar verilmektedir. Bu tür cezalar ehliyet üzerinden veya para cezası olarak da verilmektedir ve cezaların yaptırım gücü oldukça etkilidir. Kanunlarla desteklenen bu cezalardan biri size verildiği zaman cezaya karşı duyarlı olmanız gerekmektedir. Bu nedenle trafik ceza sorgulama işlemi oldukça önemlidir. Eskiden bu tür işlemler uzun sürede yapılmaktayken artık internet üzerinden tek tık ile hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Bizlerde bu yazımızda sizlere trafik cezasının internetten nasıl sorgulama yapıldığını ayrıntı bir şekilde anlattık.

Trafik Ceza Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Bu sorgulama işlemini iki farklı birime ait resmi internet sayfasında kolaylıkla yapabilirsiniz.

  •  Gelir İdaresi Başkanlığının Sitesinden Trafik Ceza Sorgulama

Bu sayfaya ulaşmak için ilk olarak yapılması gereken aşağıda sizlerle paylaşacağımız bağlantı adresine tıklamaktır. Daha sonra açılacak olan yeni sayfada araç plakanızı bitişik bir şekilde yazarak özel bir plaka ise belirtmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında ise T.C. kimlik numarası veya vergi kimlik numaranızı; sağ kutucuğa T.C kimlik numarası sol kutucuğa vergi numarası yazılmasına dikkat ederek yazmalısınız. İşlemi sonlandırmak içinde tescil tarihini gerekli yere yazarak ‘tamam’ butonunun üzerine tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemlerin ardından sisteme girişinizi tamamlanacak ve trafik cezanızı kolay bir şekilde öğrenebileceksiniz.

GİB Trafik Ceza Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  • Emniyet Genel Müdürlüğünün Sitesinden Trafik Ceza Sorgulama

Bu bölümde de yukarıdaki işlemde olduğu gibi bağlantı adresine aşağıda paylaşılmış olan bağlantı adresinden ulaşabileceksiniz. Arkasından yeni sayfada T.C kimlik numaranız ve doğum yılınızı doğru bir şekilde yazarak kimlik bilgilerinizin doğrulama işlemi yapılması için ‘doğrula’ yazısının üzerine tıklamanız gerekmektedir. Bu adımlardan sonra sisteme girip gerekli bilgileri verdikten sonra trafik cezanızın olup olmadığını, varsa hangi cezaya tabi tutulduğunuzu göreceksiniz.

Trafik Ceza Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz