T.C Trafik Cezası Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

T.C Trafik Cezası Sorgulama

T.C Trafik Cezası Sorgulama

TC trafik cezası sorgulama uygulaması kişilerin dijital ortamda sorgulama işlemlerini hızlı ve pratik biçimde yapabilmelerine yönelik olarak düzenlenmiştir. Bu uygulamalar ile sadece araç plakası hatta bazen kullanıcı TC kimlik bilgileri ile kendi aracınız ya da satın almak istediğiniz aracın adına kesilmiş herhangi bir ceza varsa bununla ilgili bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Bu sorgulamalar sayesinde kişilerin araç alımlarında daha güvenilir şekilde alım işlemlerini gerçekleştirmesine, sürücülerin aldıkları cezaları tebliğ edilmesini beklemeden hemen öğrenebilmesine ve ceza ile ilgili ayrıntılı bilgiler için Emniyet birimlerine gitmeye gerek kalmadan dijital ortamda sorgulatarak öğrenebilme fırsatı sunmaktadır. Şimdiki yazımızda T.C trafik cezası sorgulama işleminin nasıl ve nerelerden yapılacağını adım adım anlatacağız.

T.C Trafik Cezası Sorgulama İşlemleri

T.C trafik cezası sorgulama işlemlerini bundan sonra online olarak internet üzerinde yapabilirsiniz. TC trafik cezası sorgulama işlemlerinin sayesinde birçok araç sahibi cezasını zamanı geçirmeden ve üzerine faiz eklenmeden ödeyebilmektedir. TC trafik cezası sorgulama işlemleri 3 farklı sistem üzerinden yapılabilir. Bu sistemlerden birincisi Emniyet Genel Müdürlüğü’nün online internet sitesi üzerinden yapılmadır. TC trafik cezası sorgulama işlemini yapabilmeniz için yazımızın sonunda verdiğimiz linke tıklayın. Böylece aşağıdaki resimdeki ekrandan sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

t.c trafik cezası sorgulama

Portala girişten sonra sırasıyla ad, soyad, TC kimlik numarası ve doğum yılı bilgileri girilir. Sonra doğrula butonuna basılması gerekmektedir. Ardından araca ait herhangi bir trafik cezası olup olmadığını bilmek için 4 farklı sorgulama yolu ile karşı karşıya kalınır.

t.c trafik cezası sorgulama

Bu yollardan ‘araç plakasına yazılan ceza sorgulama’ya basarak aracınızın plakasına yazılan trafik cezasının para değerine, cezanın kesildiği tarihe, son ödeme tarihinin ne olduğuna ve birçok farklı bilgiye bu sorgulama ile ulaşabilirsiniz.

EGM T.C Trafik Cezası Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Bir diğer T.C trafik cezası sorgulama yapabileceğiniz yer ise Gelir İdaresi Başkanlığı’nın online internet sitesidir. İşte bu siteden faydalanarak sorgulama yapmak isterseniz, bunun için aşağıda verilen linke tıklayarak siteye giriş yapmanız gereklidir. Sonrasında aşağıda verilen resimlerden faydalanarak T.C trafik cezası sorgulama işlemi nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

t.c trafik cezası sorgulama

Yukarıdaki görüntüde de görüldüğü gibi plaka tescil tarihi, plaka no, TC kimlik numarası bilgileri girilmelidir. Eğer aracınız özel plaka ise evet şıkkı işaretlenir ve sonra da tamam butonuna basılmalıdır. Bu sayede araca ait herhangi bir trafik cezası ve gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

GİB T.C Trafik Cezası Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Son olarak E-Devlet online internet sitesinden de T.C trafik cezası sorgulama işlemi yapabilirsiniz. İlk olarak aşağıdaki linke tıklayarak sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Sonrasında aşağıda verilmiş olan resimler yardımıyla plaka ile trafik cezası sorgulama işlemini nasıl yapacağınız takip edebilirsiniz. İlk olarak kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklanır.

2

Ardından E-Devlet şifresi ve TC kimlik numarası girilir. Son olarak sorgula butonuna basıldığından araca ait ceza bilgisi ekrana yansıyacaktır.

E-Devlet Online İnternet Sitesinden T.C Trafik Cezası Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz