Sompo Dosya Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Sompo Dosya Sorgulama

Sompo Dosya Sorgulama

Türkiye sigortacılık alanında çıtayı yükseltmek ve sektördeki yeniliklerin öncüsü olmak amacıyla 2002 tarihinde Finans Sigorta ismi ile yola çıkan, yenilikçilik, güven, ulaşılabilirlik değerleriyle ilerleyen daha sonra sigorta sektörünün lider şirketlerinden olan Sompo Japan şirketi ile ortaklaşarak; müşterilerinin gücünü ve desteğini de arkasına alarak yoluna emin adımlarla devam etmektedir. Başta araç sigortaları olmak üzere; yangın ve doğal afetler, nakliyat, finansal kayıplar, su araçları, su araçları sorumluluk, kara araçları, kara araçları sorumluluk, kaza, raylı araçlar, hava araçları, hava araçları sorumluluk, genel zararlar, genel sorumluluk, emniyeti suistimal, hukuksal koruma, kredi, destek, hastalık / sağlık olmak üzere hayat dışı tüm branşlarda faaliyet sürdürmeye ve göstermeye devam etmektedir.

Yapılan kasko sigortaları, bir kaza olduğunda aracınızda meydana gelme ihtimali olan hasarları teminat altına alır. Kaza kaynaklı bir hasar olduğu durumda en geç 5 iş günü içerisinde ilgili evraklar, imzalı kaza tespit tutanağı, ruhsat fotokopileri, kaza anı fotoğraflarının çekilmesi gibi hasar anında yapılması gereken işlemleri ve evrakları tamamlayıp aracınız ile ilgili bir hasar dosyası oluşturulması için sigorta şirketine başvurmanız gerekmektedir.

Daha sonra adınıza açılan hasar dosyanızın takibini Sompo dosya sorgulama işlemi ile gerçekleştirebilirsiniz. Sompo dosya sorgulama işlemi ile hasar dosyasındaki gelişmeleri sürekli olarak takip edebilisiniz. Hasarın ne zaman giderileceği, hasarın ne kadarlık bir kısmının ödeneceği, aracın pert statüsüne alınıp alınmayacağı, sigorta şirketinin nasıl bir yol izleyeceği gibi birçok konuda bilgi sahibi olmak için sorgulama yapmak önemlidir.

Sompo Dosya Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Sompo dosya sorgulama işlemleri Sompo sigortanın online internet sitesinden hızlı ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Sizin adınıza oluşturulan Sompo dosya sorgulama yapmak için aşağıda verilen linke tıklamanız gereklidir. Ardından karşınıza aşağıdaki ekran görüntüsü çıkacaktır. Şimdi adım adım resimden de yararlanarak sompo dosya sorgulama işlemi nasıl yapılacağını anlatacağız.

sompo dosya sorgulama

Siteye giriş yapıp, bu ekran görüntüsü geldikten sonra ilk olarak sorgulama yapma istediğiniz seçeneği belirlemeniz gereklidir. Dilerseniz ‘dosya no’ ya da ‘ihbar no’ ile sorgulama türünü seçebilirsiniz. Ardından ‘dosya no’ ya da ‘mağdur no’ arasından birinin numarasının girilmesi gereklidir. Akabinde ‘ihbar no’ da girilir. Son olarak; ‘tc no’ , ‘vergi no’ ya da ‘pasaport no’ arasından birinin numarası girilerek işlemin son basamağı da halledilmiş olur. En sonunda yandaki resimde büyük ve küçük harf kombinasyonuna dikkat ederek güvenlik kodunun da girilmesi ile işlem tamamlanır. Daha sonra ‘sorgula’ butonuna basılarak sorgulama işlemi tamamlanmış olacaktır.

Bu sorgulama işlemi sayesinde sompo hasar dosyası ile ilgili dilediğiniz zaman, hızlı ve pratik şekilde gelişmeleri takip edebilir ve tüm bilgileri alabilirsiniz. Dilerseniz hasar dosyanız ile ilgili tüm sorular ve gelişmelerin takibi için 7 gün 24 saat 0850 250 81 81 nolu numarayı arayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sompo Dosya Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz