Şanlıurfa Araç Muayene İstasyonu Randevu | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Şanlıurfa Araç Muayene İstasyonu Randevu

Şanlıurfa Araç Muayene İstasyonu Randevu

Araç muayenesi, ulaşımda güvenliğe etki eden en önemli unsurlardan biridir. Araç muayenesini düzenli olarak yaptırmayan sürücüler hem kendi hemde trafikteki yaya ve sürücülerin can ve mal güvenliğini tehdit eder bir durumdadırlar. Araç muayenesinin önemi de şu şekildedir; araçlar aylık periyotlarla muayene yaptırılması zorunlu kapsamdadır. Bu muayeneler sırasında araçların bakım veya onarımları yapılmaktadır. Aylık olarak gaz emisyon ölçümleri yapılmakta olup, gerekli parça değişimleri ve varsa onarımları yapılmaktadır. Bu sayede aracın kontrolü sağlanmaktadır. Bir nevi aylık check-up görevi gören araç muayenesi hem sürücü ve yolcuların güvenliğini garanti altına alırken, hem de aracın ömrünü uzatmaktadır. Bu durumun önemi göz önünde bulundurulunca devlet de olaya el koyak amacıyla, kendi bünyesinden faaliyete geçirdiği TÜVTÜRK muayene istasyonları sayesinde, araç muayenelerinin yapılmasını sağlamaktadır. Önceki yıllarda araç muayene istasyonlarında oluşan hileli durumlar ya da araç muayenesini yaptırmadığı halde, bir miktar para karşılığı yaptırmış gibi görünen kişiler yüzünden devlet artık sadece Tüvtürk istasyonlarına muayene olmuş ve buradan muayene edilmiştir belgesi almış araçların muayenesini kabul etmektedir. Bu amaçla devlet her iline bir Tüvtürk muayene istasyonu kurmuştur. Tüm araç sürücülerinin de aylık olarak bu istasyonlarından muayene yaptırması zorunludur. Aksi halde muayenesi yapılmamış araçlar, ruhsat kontrolleri sırasında muayene edilmediği tespit edildiğinde ruhsata el koyma, para cezası gibi cezai yaptırımlara uğramaktadırlar.

Ülkemizde yaklaşık olarak her sene aşağı yukarı elli bin motorlu taşıtın muayene işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu kalabalık muayene trafiği söz konusu olduğundan  bizlerin de araç sürücüleri olarak muayene yaptırmadan önce randevu almamız gereklidir. Çünkü sadece Tüvtürk istasyonlarından muayene yapılmasından dolayı, istediğimiz zaman araçlarımızı alıp maalesef muayeneye götüremiyoruz. Bu yüzdendi, muayene yaptırmadan önce randevu alarak size en uygun tarih ve saatte Tüvtürk muayene istasyonlarına giderek sıra beklemeden vakit kaybetmeden araç muayenenizi gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.

Bu yazımızda Şanlıurfa araç muayene istasyonu randevu alma işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız.  Peki Şanlıurfa Araç Muayene İstasyonu Randevu alma işlemi nasıl yapılır?

Şanlıurfa Araç Muayene İstasyonu Randevu Nasıl Yapılır?

Şanlıyrfa araç muayene istasyonu randevu işleminden önce, muayene sorgulama işlemi yaparak muayene yaptırmanız gereken tarihi öğrenmeniz gerekmektedir. Muayene sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağını önceki yazılarımızdan öğrenebilirsiniz. Araç randevu alma işlemi internet üzerinden en kolay oluşturulan randevu sistemlerinden biridir. Tüvtürk bununla ilgili kendi resmi internet sitesinden randevu hizmetini sağlamaktadır. Araç muayene istasyonundan randevu almak için ilk olarak aşağıda verilen linke tıklamanız gerekmektedir. Ardından karşınıza aşağıda verilen ekran çıkacaktır.

muayene randevu alma

Öncelikle aracınızın plaka numarasını girmelisiniz. Ardından ruhsat seri ve numarası girilir. Son olarak şehir de girilir  ki bu durumda Şanlıurfa ilini seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra devam tuşuna basılır. Bu sayede aracınızın muayene randevusunu oluşturmuş olursunuz. Oluşturulan randevu tarihi size Tüvtürk yetkilileri tarafından bildirilecektir. Size verilen gün ve tarihte aracınızı Tüvtürk istasyonlarına götürerek tüm muayene işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayınız, eğer muayene randevu almadan aracınızı muayene etmek isterseniz geri gönderilirsiniz.

Dilerseniz araç randevu oluşturma işlemini telefon aracılığıyla da yapabilirsiniz. Araç muayene randevu danışmanlık için 0888 233 04 04 arayarak hizmet alabilirsiniz. Bu yöntemleri kullanarak Şanlıurfa araç muayene istasyonu randevu işlemlerinizi tamamlamış olursunuz.

TÜVTURK Şanlıurfa Merkez Araç Muayene İstasyonu
Adres: Şanlıurfa-Mardin Karayolu 12.km Merkez/Şanlıurfa
(Starpet Hasbayramlar Petrol İstasyonu Yanı)
Tel: + 90 414 341 01 40 – 41 – 42
Faks: + 90 414 341 01 43
şanlıurfa araç muayene istasyonu randevu
Bu bilgiler aracılığıyla dilerseniz telefon ile dilerseniz de istasyona giderek randevu alabilirsiniz. Bu bilgilere ek olarak , muayene istasyonu çalışma saatleri şu şekildedir:
Hafta içi: 08:30-17:30
Cumartesi: 08:30-17:30
Pazar: Tatil, Resmi tatil günleri kapalı

Şanlıurfa Araç Muayene İstasyonu Randevu Alma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz