Ş.Urfa Araç Muayene Randevu Alma | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Ş.Urfa Araç Muayene Randevu Alma

Ş.Urfa Araç Muayene Randevu Alma

Trafiğe çıkacak motorlu veya motorsuz araçların teknik açıdan yeterliğinin, muayene edilip kontrol edilerek belirlenmesine araç muayenesi denir. Araç muayenesi, araçların durumuna, türüne, cinsine ve kullanım şekline göre değişkenlik gösterir. Bu şartlar göz önünde bulundurularak belirli zamanlarda ve belirli periyotlarla araç muayenesi yaptırılır. Araç muayenesi, araçların türüne ve kullanım şekline göre, zorunlu olarak yılda 1 kez yapılmaktadır. Araç muayene işlemleri Avrupa koşullarına uygun şekilde tasarlanmış araç muayene istasyonlarında yapılmaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Şanlıurfa gibi nüfusun yoğun bulunduğu illerde, araç muayene istasyonlarında muayene sıraları oluşmaması için bu istasyonların hemen hemen hepsi sadece randevulu olarak hizmet sunmaktadır.

Araç muayene randevuları; randevulu hizmet veren istasyonlardan 15 gün aralıklarla, dilerseniz online internet sitelerinden dilerseniz de telefon üzerinden isim, soyisim, istasyon adı, randevu tarihi, araç plakası gibi önemli bilgilerin verilerek oluşturulan rezervasyon sistemidir. Küçük şehirlerde randevu almaya gerek kalmadan, randevusuz hizmet veren istasyonlar ile araçlarınıza muayene yaptırabilirsiniz. Fakat büyük şehirlerde, randevulu hizmet veren istasyonlar vardır. Randevulu hizmet veren istasyonların amacı; zaman kaybını azaltarak araç muayene hizmetini vermektir. Bu sayede istasyona gittiğinizde sıra beklemeksizin aracınızın muayenesini yaptırabilirsiniz. Bu yazımızda da sizlere Ş.Urfa araç muayene randevu alma işleminin nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağız.

Ş.Urfa Araç Muayene Randevu Alma İşleminin Yapılması

Araç muayenesine gitmeden önce Ş.Urfa araç muayene randevu almanız önemlidir. Bunun için aracınızı muayeneye götürmeden önce yapmanız gereken ilk şey randevu almaktır. Aksi halde kafamıza estiği anda aracımızı muayene ettirmeye götürdüğümüzde istasyonun kapısından dönmek olasıdır. Ş.Urfa araç muayene randevu alma işlemi için resimli görseli takip ederek gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Diğer tüm işlemler ve daha fazla bilgi almak için de aşağıdaki linklere tıklayarak öğrenebilirsiniz.

randevu

Ş.Urfa araç muayene randevu alma işlemi için ilk işlem olarak plaka numaranızı giriş yapmalısınız. Sonrasında ise ruhsat seri ve numarası girilir. Son olarak şehir de girilir ki bu durumda Şanlıurfa ilini seçmeniz gerekmektedir. Sonra devam tuşuna basmalısınız. Bu şekilde aracınızın muayene randevusunu oluşturmuş olursunuz. Oluşturulan randevu tarihi size yetkililer tarafından bildirilecektir. Yetkili kişiler aracılığı ile belirlenen tarihlerde aracınızı Tüvtürk istasyonlarına götürerek tüm muayene işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ş.Urfa araç muayene randevu alma işlemi tamamen ücretsiz bir hizmettir.

Şanlıurfa ili araç muayene istasyonu iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir;

TÜVTURK Şanlıurfa Merkez Araç Muayene İstasyonu

Adres: Şanlıurfa-Mardin Karayolu 12.km Merkez/Şanlıurfa
(Starpet Hasbayramlar Petrol İstasyonu Yanı)

Tel: + 90 414 341 01 40 – 41 – 42

Faks: + 90 414 341 01 43

Çalışma saatleri;

  • Hafta içi: 08:30-17:30
  • Cumartesi: 08:30-17:30
  • Pazar: Tatil, Resmi tatil günleri kapalı

Araç muayene istasyonuna gitmek için aşağıdaki haritadan faydalanabilirsiniz.

Şayet internet üzerinden randevu alamıyorsanız, telefondan faydalanabilirsiniz. Araç muayene randevu danışmanlık için 0888 233 04 04 arayarak hizmet alabilirsiniz.

Ş.Urfa Araç Muayene Randevu Alma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Araç Muayene Öncesi Yapılması Gereken Bilgilere Erişmek İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz