RUHSAT SORGULAMA | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

RUHSAT SORGULAMA

RUHSAT SORGULAMA

Tramer üzerinden ruhsat sorgulama işlemi bulunmamaktadır. Ancak E-Devlet üzerinden ve MİGEM üzerinden kolaylıkla ruhsat süresi sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın sonunda bulunan linklerden resmi bir sayfaya ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Ruhsat Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden ruhsat süresi sorgulama işlemi için öncelikle E-Devlet şifresine ve T.C. kimlik numarasına ihtiyacınız vardır. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa merkez PTT şubelerinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz. E-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranızla sisteme girmek için yazımızın sonunda bulunan linke tıklayınız. Tıkladığınızda açılan sayfadaki “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız. Açılan bölümde sizden T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazmanız gereken boşluklar olacaktır. Bu boşluklara gereken bilgileri yazdıktan sonra “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Daha sonra açılan sayfada plaka numaranızı yazmanız gereken bir bölüm daha çıkacaktır. Bu bölüme plaka numaranızı yazıp aşağıda bulunan “Sorgula” seçeneğine tıkladığınızda ruhsat süresi sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Diğer bir alternatif ise yine resmi bir site olan Migem üzerinden ruhsat süresi sorgulama işlemidir. Bu işlemi gerçekleştirebileceğiniz bir linki yazımızın sonunda bulabilirsiniz. Linke tıkladığınızda açılan sayfada yazmanız gereken “Sicil No”, “Erişim No” ve “Başvuru Sıra No” bilgileriniz gerekmektedir. Bu bilgileri yazdıktan sonra aşağıda bulunan “Sorgula” seçeneğine tıklayınız. İşleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden Ruhsat Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Migem Üzerinden Ruhsat Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz