Ray Sigorta Hasar Dosya Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Ray Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Ray Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Araç veya herhangi bir mal ve mülkiyetinizi sigorta yaptırdığınız takdirde bir sıkıntı yaşanması halinde ivedilikle sigorta firması tarafından gerek görülen prosedürler nedeniyle bazı hazırlıklar yapılmalıdır. Bu olayla ilgili bir dosya açma işlemi yapılmalı ve yürürlüğe konulan işlemler esnasında kişilere ait bulunan hasar dosyasının gidişatını takip etmek sorgulama işlemleri ile mümkündür. Kişiler hasar dosyaları ile alakalı bilgi ve detayları ilgili sigortanın acente şubesi ya da ilgili sigortanın müşteri hizmetleri yardımıyla erişileceği gibi elektronik ortamda da ilgili sigorta firmasının kendine ait resmi internet sitesi üzerinde erişim sağlayabilirler.  Aşağıda vermiş olduğumuz internet sitesi bağlantısını tıklayarak bu işlemleri gerçekleştirmeniz mümkündür. Ray Sigorta hasar dosya sorgulama adımlarının nasıl yapılacağı ile ilgili detaylı bir şekilde açıklamamızda bulabilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz durumda dosyanızın akıbetini rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Hasar Sırasında ve Hasar Sonrasında Neler Yapılması Gerekir?

Kimse kaza ve afet olaylarından herhangi birilerinin yaşanmasını istemez.

İlgili varlıkla alakalı bir hasar oluşması halinde ivedilikle ilk önce 444 4 729 nolu Ray Sigorta müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Daha sonra Ray Sigorta’dan acil yardım isteyebilir ve varlığınız ile ilgili hasar bilgilendirmesini yapmalısınız.

İhbar halinde sizden talep edilecek bilgiler;

  • Varlığınızın poliçe numarası
  • Hasarın gerçekleşme zamanı
  • Tahmini hasarın ne kadar olduğu
  • Sigortayı yapmış olan kişinin telefon ya da iletişim kurulacak kişinin cep telefonu numarası
  • Yapılacak ekspertizin yeri, ilgili adresi ve ulaşılacak telefon numarası

İhbar durumunda sizin için yaratılmış olan hasar dosya numarası Ray Sigorta hasar sorgulama için bilinmesi gerekmektedir. Bu numarayı unutmayacak şekilde not etmeniz gerekir.

Ray Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Gerçekleşen bir kaza halinde daha sonrasında ilgili varlığın sigorta firması aracılığıyla hasar dosyası oluşturulan poliçe numarası ve siz ile alakalı birkaç detayı Ray Sigorta hasar dosya sorgulama işlemlerini yapmak için girmeniz gerekmektedir. İlgili hasar dosyasının nasıl sonuçlandırılacağını ve neler yapmanız gerektiğini yazıyı inceledikten ve Ray Sigorta hasar dosya sorgulama işlemlerini yaptıktan sonra öğrenebilirsiniz.

Aşağıda vermiş olduğumuz internet bağlantısına tıklamanız durumunda alt tarafta gördüğünüz gibi bir giriş ekran belirecektir. Bu ekran konumuzla ilgili yani Ray Sigorta hasar dosya sorgulama yapmanız için giriş yapmanız gereken ekrandır.

Ray Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Ray Sigorta Hasar Dosya Sorgulaması İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz