Radar Cezası Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

RADAR CEZASI SORGULAMA

RADAR CEZASI SORGULAMA

Yollarda daha güvenli sürüş ortamı sağlayarak riski en aza indirmek için devlet, çeşitli kurallar ve yaptırımlar uygulamaktadır. Bu uygulamalardan birisi de hız kontrolü sağlayan radar noktalarıdır. Özellikle hız sınırlarının aşılmasından dolayı yaşanan trafik kazası oranları oldukça yüksektir. Bu yüzden yüksek hız yapan kişilere kendilerini ve trafikteki diğer vatandaşları riske attığı için ceza kesilir. Hız sınırını aşan kişiler bu radar noktaları sayesinde tespit edilir.

Yüksek teknoloji olarak kabul edilebilecek olan bu uygulamada yediğimiz cezayı eğer ileride polis çevirmesi yoksa fark edemeyebiliyoruz. Günümüzde trafik cezalarının eve tebligat olarak gönderilmediğini de hatırlarsak, uzun süre bekleyen trafik cezaları ileride yasal olarak karşınıza çıkabilir. Bu yüzden bu uygulamaya yakalanıp yakalanmadığınızı sık sık kontrol etmeniz oldukça önemlidir. Radar cezası sorgulama işlemi internet üzerinden yapılabilmektedir. Bu işlemi aktif şekilde kullandığınız takdirde olası cezalardan hızlı şekilde haberdar olarak erken ödediğiniz için sağlanacak indirimlerden de yararlanabilirsiniz. Bu makalemizde radar cezası sorgulama işleminin nasıl yapıldığını sizlere anlatacağız.

Radar Cezası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Radarların aracınızla seyahat halindeyken yapmış olduğunuz hız miktarını ölçebilen teknolojik cihazlar olduğunu daha önce söylemiştik. Bu cihazlar olası hız sınırı aşma durumlarında araçlarınızı plakadan teşhis eder ve ceza plakadan yazılır. Bu yüzden radar cezasını öğrenmek için plakadan ceza sorgulama yapabilirsiniz.

Radar cezası sorgulama için yazımızın sonuna bağlantı linki ekledik, bu link sizi Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesi yardımıyla sorgulama yapabileceğiniz sayfaya götürecektir.

egmsorgulama

Bu sayfada sorgulama yapabilmeniz için gereken yukarıdaki bilgilerinizin istendiği boşlukları, işaretli yerlere doğru şekilde yazmanızdır. Bu işlemden sonra kimlik bilgilerinizi doğrula butonuyla doğrulamış olursunuz. Bu doğrulama işleminden sonra açılacak sayfada trafik sorgulama listesiyle karşılaşırsınız.

egms

Bu listenin yer aldığı sayfa yukarıdaki resimde yer alan sayfadır. Bu sayfada birçok sorgulama yapabildiğiniz gibi radar cezanız ile ilgili sorgulamayı da yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için resim üzerinde kırmızı ok işareti ile gösterilen araç plakasına yazılan ceza seçeneğini tıklayarak radar cezanızı sorgulayabilirsiniz.

EGM Radar Cezası Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

GİB Üzerinden Radar Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Radar cezası plaka üzerinden sürücülere iletilen bir cezadır. Bu yüzden Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi üzerinden verilen motorlu taşıtlar sorgulama hizmeti yardımıyla da görülebilir. Cezanızı bu internet sitesi üzerinden görebilmek için öncelikle yazımızın sonundaki linki kullanarak ilgili sayfaya erişim sağlamalısınız. Bu sayfada ok işareti ile gösterilen boşluklara sizden istenen bilgileri eksiksiz şekilde doldurduktan sonra tamam butonu yardımıyla aracınıza ait trafik cezası sorgulamasını inceleyebilirsiniz.

plakadanceza

Gelir İdaresi Başkanlığı Üzerinden Radar Cezası Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz