PTT Para Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

PTT Para Sorgulama

PTT Para Sorgulama

PTT, Osmanlı Devleti’nin ilk Posta Teşkilatı’dır. Tüm halkının ve yabancıların posta ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla 1840 tarihinde kurulmuştur. O tarihten günümüze kadar gelişerek varlığını devam ettiren bu kuruluş şu anda banka, kargo, sigorta ve posta gibi birçok farklı alanda hizmet vermektedir. PTT abonelerine işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için PTT kart hizmeti sunmaktadır. PTT kart ile PTT bünyesinde aboneliği bulunan posta çeki hesap sahiplerinin, hesabında bulunan bakiyeyi banka ATM’lerinden nakit çekim, yurt içi/yurt dışı alışverişlerde nakit para yerine kullanabilmesi ve Pttmatik’lerde nakit çekim ile birlikte fatura ödeme, anlaşmalı kuruluş ödemeleri, aktarma gibi birçok işlemi yapmasına olanak sağlamaktadır. Bu bağlamda PTT kart kullanan abonelerin en büyük sorunlarından biri ise PTT kartında bulunan bakiye limitinin öğrenilmesidir. PTT kart bir nevi PTT vasıtasıyla abonelerine sunulan, banka kartı görevi gören bir karttır. Bu açıdan PTT kartı aracılığıyla maaşınızı çekebilir ya da ödeme alıp, ödeme yapabilirsiniz. Tüm bu işlemleri sorunsuz halletmek için de PTT kartında kalan bakiye limitini öğrenmek amacıyla PTT para sorgulama yapmak gereklidir. PTT para sorgulama işlemlerini ATM’ler aracılığıyla yapılabilirken ayrıca PTT’nin online internet sitesinin online işlemler bölümünden de yapabilirsiniz.

PTT Para Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT’nin sunduğu güvenli hizmetten faydalanmak için ilk olarak PTT kart almanız gerekmektedir. PTT kart alabilmek için herhangi bir PTT şubesine müracaat ederek posta çeki hesabı açtırmak gerekmektedir. Açılan posta çeki hesabı ile işlemleriniz bu hesap üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca PTT kartlarında aylık veya yıllık kart aidatı ya da işletim ücret gibi şeyler de yoktur. İlk olarak PTT kartınızdaki para miktarını öğrenmek istiyorsanız, Türkiye’nin neresinde olursanız olun tüm PTT şubelerinden faydalanarak öğrenebilirsiniz. Diğer bir yöntem ise PTT’nin online internet sitesinden sorgulama yaparak öğrenmedir. Bunun için ilk olarak aşağıda verilen linke tıklamanız gerekmektedir. Siteye giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan online işlemler bölümünden sisteme üye olmanız gereklidir. Üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra adınıza açılmış posta çeki hesabınızda ne kadar para bulunduğunu sorgulayabilirsiniz.

ptt para sorgulama

İlk olarak müşteri numarası ile PTT para sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için müşteri numarası ve İPÇ şifresini girmek gereklidir. Şayet tüzel kullanıcıysanız da bunu doğrulama amacıyla kutucuğu işaretlemeniz gereklidir. Son olarak giriş butonuna basarak işleminizi tamamlarsınız.

ptt para sorgulama 2

Diğer PTT para sorgulama şekli ise TC kimlik numarası ve İPÇ şifresi iledir. Tüm bunların doğru bir şekilde girilmesi gereklidir. Son olarak giriş butonuna basarak işlemlerinizi tamamlamış olursunuz. Bu sayede çok kolay ve hızlı bir şekilde PTT para sorgulama yapabilir ve işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz.

Online İnternet Sitesinden PTT Para Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

ALO PTT İnternet Sitesinden PTT Para Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz