PTT HGS Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

PTT HGS Sorgulama

PTT HGS Sorgulama

HGS yani tam adıyla Hızlı Geçiş Sistemi ihlali durumunda bakiye işlemlerini öğrenilmesi için sorgulama yapmak basitleşen işlemlerden bir tanesidir. Bu yazıyı iyi bir şekilde inceledikten sonra HGS geçiş ihlali ve HGS bakiye sorgulama işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu hususta çok kısa bir zaman içerisinde kafanıza takılan tüm problemlere cevap bulabileceksiniz. Günlük hayatta hemen hemen her hanenin sahip olduğu araç bulunmaktadır. Bundan dolayıdır ki icat edilen birçok yeni ve modern araç veya buluşlardan bir tanesi de HGS’dir. İçlerinden bazıları yol akış uygulama ve yöntemleri, radar projeleri gibi uygulamalardır. HGS kartınızı arabanın ön camına düzgün bir şekilde yapıştırdıktan sonra, ilgili araç gişelerden geçtiği sırada sistem otomatik bir şekilde kart etiketinin ön kısmında bulunan barkodu okuyup, bunun vasıtasıyla geçiş bedeli almaktadır. Araç sayısının fazlalaşması ile birlikte birçok hususta uygulamalar geliştirmiştir. Günlük hayatta teknolojinin geliştiğini düşünürsek ülkemizde de teknolojinin ilerlemesi ile birlikte HGS uygulaması ülkemizin karayolları ve köprülerinde işlenmektedir.

HGS, araç sayısının artmasıyla birlikte aynı zamanda otoyol ve gişelerdeki araç kuyruklarından kurtulmak için yaratılan bir uygulama da denilebilir. HGS kullanmakta olan müşteriler, bu uygulamadan ciddi anlamda memnundur. Kişilere sunulan bu uygulamadan basit bir biçimde yararlanabilirsiniz.

PTT HGS sorgulama işlemi Hızlı Geçiş Sistemi müşterileri kart sahipleri bünyesinde kullanmakta olan bir sistemdir. Bu hizmetin asıl gayesi HGS kartına sahip olanların kendi bakiye detaylarına hızlı ve kolay bir şekilde erişebilmeleri ve bu hususta problem çıkmasını engellemektir. HGS hizmeti, Kartlı Geçiş Sitemi (KGS) hizmetinin yerine uygulamaya geçirilen ücretli otobanlarda ve köprü geçişlerinde trafik aksamlarının önüne geçmek için hizmete sunulan uygulama olup, bu kısımda oluşan sıkıntıları etkili bir biçimde çözmektir.

Araba sahibi almış olduğu Hızlı Geçiş Sistemi kartının ilgili kısmını arabanın bir kısmına yapıştırdığından bu tür otoban ve köprü geçişlerinde zoraki bekleme halinden kurtulur ve trafik aksamaz. Fakat kişinin HGS kartına yüklü bakiyenin miktarını da takip etmesi gerekir.

PTT HGS Sorgulama Nasıl Yapılır?

HGS hizmetinde araba sahibi olan kişinin HGS kart edinme sırasında kendisinden GSM numarası da istendiğinden ötürü HGS kartında hesapta bakiye miktarı azaldığı vakit kendisine SMS mesajı ile bilgilendirme sağlanır. Fakat bu detayı gözünden kaçırmış olan kişiler HGS hesap bakiye sorgulama için PTT merkezlerine başvuruda bulunabilir veya HGS kendi resmi internet sitesi yardımıyla PTT HGS sorgulama işlemlerini yapabilir.

İnternet üzerinden PTT HGS sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek için aşağıda vermiş olduğumuz link vasıtasıyla giriş yapabilirsiniz. Sonrasında E-Posta ve şifre bilgilerinizi girmeli ve giriş için çubuğu sağa kaydırmalısınız.

741

Eğer üye değilseniz PTT HGS sorgulama için üye olun sekmesinden üyeliğinizi oluşturmanız gerekiyor. Böylelikle PTT HGS sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

PTT HGS Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz