Plakayla Ceza Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Plakayla Ceza Sorgulama

Plakayla Ceza Sorgulama

Trafikte seyir halindeyken mecburiyetten ya da farkında olmadan kural ihlali yapabiliyoruz. Trafik polisleri tüm trafik akışına yetişmekte yetersiz kaldığı için destek amaçlı olarak yenilikler kullanmaktadır. Mobese kameraları ve radarlar cezalandırmada aktif olarak kullanılan teknolojik aletler olarak bilinmektedir. Durum böyleyken araçların cezalandırılabilmesi için kimlik tanımlaması ancak araçların plakası yardımıyla yapılmaktadır. Bu cezaların ne zaman nasıl yendiğini fark edemediğimiz durumlarda ceza erken ödeme imkanını da kaçırabiliyoruz. Bu durumu yaşamamak için plakayla ceza sorgulama uygulamasını kullanmamız oldukça önemlidir. Plakadan ceza sorgulama işlemi birkaç kurum ve birkaç uygulama yardımıyla yapılabilmektedir. Bu yazımızda bu işlemlerin neler olduğunu bulmakla birlikte uygulamalı olarak ayrıntılı bilgiye de sahip olabileceksiniz. Plakayı kullanarak ceza sorgulama işlemini yaptığımız kurumları sıralayacak olursak Gelir İdaresi Başkanlığı, E-Devlet kapısı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’dür.

Gelir İdaresi Başkanlığı Plakayla Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kuruma bağlı olan İnternet Vergi Dairesi, Motorlu Taşıt Vergisi sorgulama ve ödeme hizmetiyle trafik cezası sorgulama işlemini birleştirmiştir. Böylelikle kişilere büyük bir kolaylık sağlanmıştır. Kurum üzerinden trafik cezası sorgulaması araç plakasıyla mümkündür. Plakadan ceza sorgulamasını yapabilmeniz için yazımızın sonundaki linki kullanmanız gerekmektedir. Bu link sizi aşağıdaki resimde de olduğu gibi araç plakasıyla birlikte sürücü bilgilerinin doldurulması gereken güvenlik sayfasına yönlendirir. Bu sayfada ok işareti ile gösterilen kısımları doğru şekilde doldurduktan sonra sorgulama işlemini yapmış olursunuz.

gibcezaa

GİB Plakayla Ceza Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Üzerinden Plakayla Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

Emniyet Genel Müdürlüğü ile ortak yürütülen online hizmetler menüsünde plakadan ceza sorgulama işlemi de mevcuttur. Bu uygulamayı kullanabilmeniz için yapmanız gereken bağlantı linki kullanmaktır. Bu link sizi E-Devlet sistemi üzerinden kimlik doğrulaması yapmanız gereken güvenlik sayfasına götürür. TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizle sorgulamayı yapabilirsiniz. E-Devlet şifreniz yoksa PTT şubesinden temin etmeniz mecburidir.

edevlet

E-Devlet Plakayla Ceza Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Emniyet Genel Müdürlüğü Plakayla Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kurum kişilerin trafikle ilgili tüm sorgulamalarını yapabileceği bir uygulamayı resmi internet sitesi üzerinden devreye sokarak trafik sorgulamaları menüsü oluşturmuştur. Bu menüye link yardımıyla ulaşabileceksiniz. Linki kullandığınız takdirde ekranınıza gelecek olan sayfa aşağıdaki gibi olacaktır. Bu sayfada ok işareti ile gösterilen bilgileri size uygun olarak doldurduktan sonra yeni açılan sorgulama listesinde araç plakasına yazılan ceza sorgulaması seçeneği ile plakayla ceza sorgulama işlemini yapmış olursunuz.

plaka

EGM Plakayla Ceza Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

    1. isa dedi ki:

      63 NU 717 habur sınır kanısı cezasi varmi

Yorum Yaz