Plakadan Tramer Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Plakadan Tramer Sorgulama

Plakadan Tramer Sorgulama

Tramer olarak kısaltılmış olan kurum aslında Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi’dir. Bu kurum tüm araçların kayıtlarını tutan, trafik sigorta poliçeleri, araç hasar bilgileri, kasko poliçeleri gibi birçok konuda bilgileri depolar. Araçların karışmış oldukları kazalar sonucunda tutulan kaza tespit tutanağının bilgileri sigorta şirketleri tarafından bu merkeze gönderilir ve tüm kazalar kayıt altında kolaylıkla alınabilir.

İkinci el araç alım satımlarında en fazla soru işareti oluşturan konu şüphesiz ki araçların kazaya karışıp karışmama durumlarıdır. Alıcılar alacakları aracın hasarsız olmasını isterler ve bu bilginin de güvenilir bir kaynaktan olması önemlidir. Eskiden kişiler araç alacakları zaman araca ait hasar olup olmadığını tespit edebilmek için aracı tanıdık tamircilere götürerek baştan aşağıya kontrol ettirirlerdi. Ülkemizdeki yeni uygulamayla bu tür işlemlere artık pek fazla ihtiyaç kalmamıştır. Hasar bilgilerini kayıt altında tutan bir kurumun olması vatandaşların bu anlamda işini kolaylaştırmıştır. Bu kurumdan araçlar hakkında bilgi sahibi olmak da çok kolaydır. Plakadan tramer sorgulama işlemini yaparak araçlara ait kayıtlara kolaylıkla ulaşabilmektesiniz. Bu yazımızda da plakadan tramer sorgulama işleminin nereden nasıl yapıldığına dair bilgileri bulabileceksiniz.

Plakadan Tramer Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Plakadan tramer sorgulama işlemi, araç plakasını kullanarak araç üzerinde kayıtlı hasar bilgisinin olup olmadığını gösterir. Eğer kayıt altına alınmış bir kaza esnasında oluşan hasar varsa bu bilgiler tramer sorgulama yoluyla görüntülenebilir. Fakat araca ait hasar kayıt altına alınmadıysa tramer araç sorgulama sisteminde o hasar hakkında bilgi sahibi olamazsınız.

Plakadan tramer sorgulama işlemini yapabilmeniz için yazımızın sonuna yönlendirme linki eklemiş bulunuyoruz. Bu link yardımıyla erişim sağlayacağınız sayfa aşağıdaki görsel gibi olacaktır. Bu görselde ok işareti ile gösterilen kısımda aracın plakasını ve sigortalı TC kimlik numarasını yazdıktan sonra çerçeve içerisine alınan güvenlik kodunu yazınız ve ara butonuna basınız. Tramer sorgulama işlemini gerçekleştirmiş bulunuyorsunuz. Ayrıca yıldız ile gösterilen kısımlardan da plaka ve sigortalı vergi kimlik numarası, plaka ve sürücü TC kimlik numarası gibi alternatif sorgulama türlerini de kullanabilirsiniz. Tramer sorgulama işlemlerinizi 5664’e kısa mesaj yollayarak da kolaylıkla yapabilmeniz mümkündür.

Plakadan Tramer Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz