Plakadan Sigorta Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Plakadan Sigorta Sorgulama

Plakadan Sigorta Sorgulama

Birçok konuda kafamıza takılan soruların cevabını ya da öğrenmek istediğimiz birçok şey ile ilgili bilgiyi çok kolay bir şekilde internet ortamından alabiliyoruz. Özellikle yeni sorgulama uygulamaları ile birçok farklı konuda sorgulama işlemleri yaparak bilgi sahibi olabiliyoruz. Araç alım satımlarında en çok başvurulan yöntemlerden biri de sorgulama işlemidir. İstatistikler de gösteriyor ki araç sorgulamaları internette araçlar ile ilgili en çok işlem yapılan alandır. Bunun nedeni de şudur ki, sıfır araçların fiyatlarının el yakması sonucu insanlar ayağını yerden kesecek aracı 2. el almak zorunda kalıyor. Piyasada ikinci el araçların yığınla bulunması ve satıcıların da en pahalıya elden çıkarma çabaları alıcıları daha da sıkıntıya sokmaktadır. Tüm özelliklere sahip bir aracı çok farklı fiyat seçeneklerinden bulabiliyorsunuz. Bu durumda alıcı olarak şüpheye düşüyorsunuz, acaba almak istediğim araç neden diğerlerinden daha ucuz ya da pahalı? Bu soru işaretlerine cevap bulmak ve doğru olanı tespit etmek amacıyla oluşturulan sorgulama sistemleri bizlere almak istediğimiz cevapları vermektedir. Özellikle sorgulama işlemlerinin plakadan yapılıyor olması işimizi daha da kolaylaştırmaktadır. Plakadan her türlü sorgulama işlemini yapabiliyoruz. Özellikle de sigortası bulunmayan 2. el araçların, sigortaları var diye alıcılara satan satıcıların, ruhsat işlemlerinden sonra sigortasının olmadığı ortaya çıkınca birçok sorun yaşanmasına sebep olmaktadır. Bu gibi durumların önüne geçmek amacıyla plakadan sigorta sorgulama yapılmalıdır.

Plakadan Sigorta Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bir aracın ömrünü belirleyen, muayenelerinin düzenliliğidir. Araç muayenesi önemsenmesi gereken en önemli konulardandır. Hem sürücü açısından hem de trafiğin güvenliği açısından aracın periyodik ve yıllık muayenelerinin düzenli yapılması gerekir. Bu yüzden yeni bir araç alındığı zaman ilk olarak muayenesi yapılır. Oluşabilecek hasar veya sorunlar için de araç sigortaları yapılır. Araç sigortası kaza kaynaklı ve kaynaklı olmayan oluşabilecek hasarları gideren bir olaydır. Aracınıza araç sigortası yaptırmanız durumunda olumsuz koşullarda size destek olacak bir kuruluşun güvencesi ile rahatlarsınız. Bunun için aracın muayenesinden sonra gerekli bilgiler oluşturulan sigorta poliçesine kaydedilir. Dilediğiniz zaman dilediğiniz araç ile ilgili sorgulama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için tek bilmeniz gereken aracın plakasıdır. Tramer üzerinden plakadan sigorta sorgulama işlemi yapılabiliyor. Plakadan sigorta sorgulama için ilk yapmanız gereken aşağıda verilen linke tıklamanız. Ardından karşınıza aşağıda resimde verilen ekran gelecektir.

plakadan sigorta sorgulama 1

3 farklı sorgulama tipi ile karşılaşacaksınız. Bunlardan herhangi biri ile işlem yapabilirsiniz. İlk olarak ‘plaka ve tc kimlik no ile sorgulama işlemi’ ile sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için aracın plakası ve tc kimlik no girilerek doğrulama kodu da girilip ‘ara’ butonuna basılarak plakadan sigorta sorgulama işlemi tamamlanır.

plakadan sigorta sorgulama 2

Diğer bir plakadan sigorta sorgulama seçeneği ise ‘plaka ve vergi kimlik no ile sorgulama’ işlemidir. Bunun içinde plaka ve vergi kimlik no sırasıyla girilmelidir. Ardından doğrulama kodu da doğrulanır ve ‘ara’ butonuna basılır.

plakadan sigorta sorgulama 3

Son seçenek ise ‘sigorta bilgileri ile sorgulama’dır. Bunun için sigorta şirketi seçilir. Ardından acenta no, poliçe no, yenileme no da girilir. Son olarak doğrulama kodu da doğrulanarak ‘ara’ butonuna basılır ve işlem tamamlanır. Tüm bu sorgulama işlemleri ile plakadan sigorta sorgulama işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

İnternet Sitesinden Plakadan Sigorta Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz