Plakadan Muayene Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Plakadan Muayene Sorgulama

Plakadan Muayene Sorgulama

Araçların trafiğe çıkabilmeleri için Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından bazı şartlar koşulmaktadır. Bu şartlardan en önemlisi düzenli araç muayenesi şartıdır. Trafiğe çıkmak isteyen tüm araçların bazı bakım ve kontrollerinin yapılmış olması gerekmektedir. Türkiye hükümeti tarafından mecburi kılınan bu şart her araç sahibi için geçerlidir ve düzenli periyotlarla aracın muayenesinin yapılması gerekmektedir. Araç muayenesi aracınızın gerekli teknik kontrol ve onarımlarını yaptıracağınız olaydır. Periyodik araç muayenesini yaptırmanız sizin ve diğer yayaların da can ve mal güvenliği için büyük önem taşımaktadır. Ülkemizde de araç muayenesi için devlet tarafından yetkilendirilmiş kurum ise TÜVTÜRK’tür. Başka servis ve kuruluşlardan yaptırılan muayenelerin güvenirliği tam bulunmadığından devlet tarafından kabul edilmemektedir. Bu yüzden araç sahiplerinin mutlak surette TÜVTÜRK muayene istasyonlarına giderek araç muayenelerini yaptırmaları gereklidir. Araç muayenesi yaparak aracımızın ve kendimizin güvenliğini koruma altına alıyoruz. Aracınızın muayene zamanları ve gerekli kontroller ile ilgili bilgileri almak amacıyla muayene sorgulama seçeneği ile de birçok konuda bilgi sahibi olabiliyoruz. Plakadan muayene sorgulama ile tüm sorularımıza cevap bulabiliriz.

Plakadan Muayene Sorgulama İşlemleri

Bilindiği üzere artık birçok işlemi internet üzerinden yapabilmekteyiz. Bu durum vatandaşlara hem zaman kazandırmaktadır hem de kurumlarda sıra bekleme derdini ortadan kaldırmıştır.

Plakadan muayene sorgulama işlemleri bazı internet sitelerinden yapılmaktadır. Bunlardan ilki Tüvtürk online internet sitesidir. Plakadan muayene sorgulama işlemi yapmak için ilk olarak aşağıda verdiğimiz linke tıklayınız. Linke tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

plakadan muayene sorgulama 1

Daha sonra aracınızın plaka numarasını ve size verilmiş olan muayene numarasını girmeniz gerekiyor. Son olarak resimde verilen kutucuğa gerekli harfleri doğru formda girerek sorgula butonuna basılır. plakadan muayene sorgulama işlemi ile aracınızın istasyon adı, hizmet tipi, muayene tarihi ve muayene sonucu gibi birçok şeyi öğrenebilirsiniz.

Diğer bir plakadan muayene sorgulama yapabileceğiniz yer de E-Devlet sistemidir. Sorgulama işlemi yapmak için ilk olarak aşağıda size verdiğimiz linke tıklayabilirsiniz. Tıkladıktan sonra aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız.

plakadan muayene sorgulama

Sırasıyla araç plaka numarası, trafik tescil belgesi seri numarası ve muayene rapor numarasından biri girilerek sorgula butonuna basılır. Ardından araç ile ilgili muayene bilgilerine erişebilirsiniz.

Aracınızı periyodik muayeneye götürmeden önce muayene randevusu almanız önerilir. Bu sayede size verilen gün ve saatte orada olarak sıra beklemeden hemen işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 0850 222 88 88 numarasını arayarak randevunuzu oluşturabilirsiniz. Belirtilen gün ve saatte sizden istenen evrakları da yanınıza getirerek araç muayenesini yaptırabilirsiniz.

Aracınızın periyodik muayenesini yaptırırken egzoz muayenesini yaptırmanız büyük önem arz etmektedir. Egzoz kaynaklı sıkıntılar yaşamamak için muayene giderken muayene istasyonlarından kolayca yaptırabilirsiniz. Bu muayeneler sayesinde aracınızın trafiğe çıkıp çıkamayacağı, ne tür eksikliklerinin olduğunu, gerekli teknik onarımlarının yapılması ve daha birçok konuda işlem yapılarak aracınızın akabinde sizin ve yolcuların da güvenliği teminat altına alınmış olur.

E-Devlet Plakadan Muayene Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Tüvtürk Plakadan Muayene Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz