Plakadan Hasar Kaydı Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Plakadan Hasar Kaydı Sorgulama

Plakadan Hasar Kaydı Sorgulama

Sıfır araçların el yaktığı bugünlerde, bireyler de ikinci el araçlara yönelmiş durumdalar. Toplu taşıma araçlarının yoğunluğu, konforlu ve güvenli olmayışı da birer araç sahibi olmaya iten en büyük sebeplerden biridir. Bu yüzden çevremizde sıklıkla ikinci el oto pazarlarını görmeye başladık. Araç sahibi olmak isteyenler var olan bütçelerine göre her renkten, cinsten ve tarzdan araçlar bu tür oto pazarlarından bulabilmektedirler. 2. el otoya rağbet haliyle oto pazarındaki ticareti de kızıştırıyor. Bu rekabet hali de bazı olumsuzlukları beraberinde getiriyor. Birçok kurnaz oto satıcısı satmak istedikleri araçları daha yüksek fiyattan elden çıkarmak adına bazı hileli yöntemlere başvuruyorlar. Bunların en başında hasar kaydı gizleme olayı gelmektedir. Bunun yanında kilometresini düşürme, parça değişiminin beyan edilmemesi, aracın pert kaydının gizlenmesi ve birçok konuda araç ile ilgilenen alıcı kişiye doğru bilgiler vermemektedirler. Haliyle bu durum kişinin güvenliğini de tehdit etmektedir. Bilgileri doğru verilmeyen araçlar muayeneleri geciktiğinde trafik için büyük tehlike arz etmektedirler. Bu tür durumlara maruz kalmamızın önüne geçecek uygulamalar artık mevcut. Hem cep telefonlarından SMS yoluyla hem de internetten online sorgulamalar ile almak istediğiniz araç ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Bunun için sahip olmanız gereken tek şey aracın plakası. Almak istediğiniz aracın plakasından sorgulama yaparak birçok işlem yapabilirsiniz. Araç alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri olan aracın hasar kaydı da plakadan hasar kaydı sorgulama işlemi ile öğrenilebilmektedir.

Plakadan Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin bir birimi olan TRAMER, tüm araç sorgulama alanında hizmet vermektedir. Özellikle hasar kaydı sorgulaması işlemlerini hem online internet sitesi aracılığıyla hem de cep telefonlarından SMS yoluyla da yapılmasına olanak sağlamaktadır. Plakadan hasar kaydı işlemlerini SMS yoluyla yapmak için ilk yapmanız gereken aracın plakasını öğrenmek.

hasar kaydı sorgulama

Ardından mesaj kısmına resimde de görüldüğü gibi ‘aracın plakası’ yazılır ve ‘5664’e SMS atılır. SMS atıldıktan sonra dakikalar içerisinde konu ile ilgili geri dönüş alınacaktır. Bu hizmetin karşılığında da SMS başına 5 TL ücret alınmaktadır.

Diğer yöntem ise online internet sitesi aracılığıyla plakadan hasar kaydı sorgulama işlemidir. Bunun için ilk olarak aşağıda verilen linke tıklayarak siteye giriş yapmanız gerekmektedir. Siteye giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. 3 farklı sorgulama tipi ile sorgulama yapabilirsiniz.

plakadan hasar kaydı sorgulama

İlk olanı plaka ve sigortalı T.C. kimlik no ile plakadan hasar kaydı sorgulamadır. Öncelikle araç plakası, sigortalı T.C. kimlik numarası ve güvenlik kodu girilir. Ardından ‘ara’ butonuna tıklayarak plakadan hasar kaydı sorgulama işleminizi yapmış olacaksınız.

plakadan hasar kaydı sorgulama

Plaka ve sigortalı vergi kimlik numarası ile plakadan hasar kaydı sorgulaması yapabilmeniz için; araç plakanızı, sigortalı vergi kimlik numaranızı ve güvenlik kodunuzu sisteme doğru olarak girmelisiniz. Ardından ‘ara’ butonuna tıklayarak plakadan hasar kaydı sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

plakadan hasar kaydı sorgulama

Plaka ve sürücünün TC kimlik numarası ile plakadan hasar kaydı sorgulama işlemi için; aracın plakası, sürücünün TC kimlik numarası ve sayfada size gösterilen güvenlik belirtilen alanlara yazılır. Ardından ‘ara’ butonuna tıkladıktan sonra sorgulama işleminizi tamamlayacaksınız. Tüm bu işlemler sayesinde plakadan hasar kaydı sorgulamayı kolaylıkla yapabilirsiniz.

SMS İle Plakadan Hasar Kaydı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Online Plakadan Hasar Kaydı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz