Plakadan Borç Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Plakadan Borç Sorgulama

Plakadan Borç Sorgulama

Bir aracı alabilmeniz ya da satabilmeniz için araca ait herhangi bir borcun bulunmaması gerekmektedir. Motorlu taşıt vergisi ve trafik cezaları bu borçlara sadece birkaç örnektir. Bu tür borçların bulunması aracın alım satım işlemlerine engel teşkil etmektedir. Bu borçları ödemediğiniz sürece satış işlemlerini yapmanız mümkün değildir. Bu yüzden herhangi bir aracı alacaksanız ya da satacaksanız öncelikle araca ait plakadan borç sorgulama işlemlerini yapmanızı tavsiye ederiz.

Plakadan borç sorgulama sayesinde araca ait herhangi bir borç olup olmadığını kurumlara gitmek zorunda kalmadan bir tık ile kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz. İkinci el araç alım satım işlemlerinde önemli bir yere sahip olan araç borcunun bulunup bulunmaması, kolay öğrenilebilir hale gelmiş ve piyasa açısından bir bakıma kolaylık sağlanmıştır. Bu hizmeti alabileceğiniz hizmet Gelir İdaresi Başkanlığı kapsamında yer alan motorlu taşıtlar sorgulama bölümüdür. Vergi borcu, trafik cezası borcu dahil tüm borçların sorgulanabildiği bu sistemden yararlanabilmek için yazımızın devamını iyi incelemenizi öneririz.

Plakadan Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç plakanız yardımıyla aracınıza ait borç sorgulamalarını yapabilmeniz için internet üzerinden online olarak sunulan hizmeti kullanmanız gerekmektir. Bu hizmeti kullanabilmeniz için yazımızın sonuna bağlantı linki ekledik. Bu linki kullanarak Gelir İdaresi Başkanlığı’na ait olan resmi sitede motorlu taşıtlar için oluşturulmuş sorgu sayfasını ekranınızda göreceksiniz.

Plakadan borç sorgulama sayfanız aşağıdaki resimde gösterilen sorgu sayfasıdır. Bu sayfada işaretli kısımlara aracınızın plakası ile TC kimlik numaranız ya da vergi kimlik numaranızı yazarak, aracınızın trafiğe çıkış izin tarihini belirten tescil tarihini de ok işareti ile gösterilen boşluklara doğru şekilde yazmalı ve tamam butonunu kullanmalısınız. Daha sonra aracınıza ait motorlu taşıtlar vergisi bilgi sayfası bilgisayarınızın ekranına gelecektir. Bu borcun yanı sıra diğer trafik borçları da üstte yer alan ceza sorgulama butonu yardımıyla görüntülenebilmektedir. Ayrıca bu sayfadan yardım alarak anlaşmalı kredi kartları yardımıyla da borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

plakadanborç

Plakadan Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz