PLAKADAN ARAÇ SORGULAMA | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

PLAKADAN ARAÇ SORGULAMA

PLAKADAN ARAÇ SORGULAMA

Plakadan araç sorgulama işlemi günümüz şartları ile birlikte online olarak E-Devlet sistemi sayesinde birkaç adımda rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. E-Devlet sistemi bünyesinde pek çok işlemin yapılması ile birlikte kurumlarda vakit kaybetmenize gerek kalmadan işlemleriniz dakikalar içerisinde yapılabilir. Plaka araç sorgulama işlemi de özellikle araç satın alırken alacağınız aracın rehin durumu, hasar kaydı, kasko bilgileri gibi daha birçok konunun detayları öğrenmek için yapılır. Çünkü bunların herhangi birinin varlığı durumunda notere gittiğiniz zaman işleminiz gerçekleşmeyecektir. İşlemin gerçekleşebilmesi için aracın üzerinde bulunan durumun giderilmesi istenir. E-Devlet hizmetiyle birlikte plaka bilgileri sayesinde araç hakkında bilgilere önceden erişip noterde oluşabilecek sıkıntıların önüne geçebilirsiniz. Yazımızı devamında plaka araç sorgulama işlemi hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Plakadan Araç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Plakadan araç sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilmek için lütfen aşağıda verilen bağlantı adresine tıklayınız.

  • Gelen sayfada kimlik doğrulama aşaması için “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.
  • Bu sayfadaki adımda sizden T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifresi ile ilgili alanlara girmeniz istenir. E-Devlet işlemlerini gerçekleştirmek için E-Devlet şifresi güvenli bir işlem gerçekleştirebilmeniz için istenir. Eğer şifreniz yok ise en yakın PTT şubesine kimliğiniz ile başvurmanız gerekir. Sonrasında 2 TL işlem ücreti karşılığında size özel olan ağzı kapalı bir zarf içerisinde şifrenizi temin edebilirsiniz.
  • Girilen bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.
  • Bu sayede plakadan araç sorgulama işleminiz tamamlanmış olur.

Plakadan Araç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. Hilmi borazan dedi ki:

    Araç

Yorum Yaz