Plaka ile HGS Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Plaka İle HGS Sorgulama

Plaka İle HGS Sorgulama

İnternetin giderek yaygınlaşması ve hemen hemen tüm işlemlerin internet ortamından halledebilir olması insanların işlerini da da kolaylaştırır hale geldi. Bunun faydalarını birçok alanda görmekteyiz. Artık bilgi almak istediğimiz konularda internetten basit sorgulama veya arama işlemleri yaparak birçok bilgiye erişebiliyoruz. HGS yani hızlı geçiş sistemi adıyla hayatımıza girdiği günden beri internet odaklı bir sistem olarak farklılığını ve yeniliğini ortaya koymaktadır. Neredeyse HGS ile ilgili tüm işlemlerimizi internet ortamından yapabilmekteyiz. En çok kullanılan amacı ise kredi yükleme veya geçiş ihlali sorgulama işlemleridir. HGS’nin online internet sitesine girerek HGS ile ilgili gerekli tüm bilgiler başta olmak üzere tüm ilgili işlemleri de gerçekleştirebiliyorsunuz. HGS online internet sitesine girmek ve işlem yapmak için yazımızın altında verilen linke tıklayarak giriş yapmanız yeterlidir. Dediğimiz gibi internet HGS işlemlerinde en çok da HGS sorgulamaları amacıyla kullanılmaktadır. Gerekli işlemler ise plaka ile HGS sorgulama ile yapılmaktadır.

Plaka İle HGS Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Plaka ile HGS sorgulamaları online internet sitesi aracılığıyla yapılmaktadır. Bunun için öncelikle aşağıda verilen linke tıklamanız gerekmektedir. Plaka ile HGS sorgulaması aracın geçiş ihlalinin olup olmadığını ya da geçiş ihlali varsa bu ihlalin cezasının miktarı ve ayrıntılarının öğrenilmesine imkan vermektedir. Bu amaçla gişelerde geçiş ihlali yaptığınızın farkında değilseniz, bunun sorgulamasını yapmak sizin lehinize olacaktır. Aksi halde, geçiş ihlali kaynaklı bir ceza aldınız ve bu cezayı zamanında ödemezseniz cezanın miktarını 10 katı daha fazlası şekilde ödemek zorunda kalırsınız. Şayet ceza kesildikten 15 gün içerisinde cezayı öderseniz sadece geçiş ücretini ödemeniz yeterlidir. Bu amaçla HGS sorgulaması yapmak sizin için önemlidir. İlk olarak siteye giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan ‘geçiş ihlali sorgula’ butonuna tıklanır. Ardından aşağıdaki ekran görüntüsü karşınıza gelecektir.

plaka ile hgs sorgulama

Plaka ile HGS sorgulaması yapmak istediğiniz aracın plakasını girmelisiniz. Ardından sorgu için çubuğu sağa doğru kaydırmanız gerekmektedir. Daha sonra sorgulama sonucu ekranı karşınıza gelecektir. Bu ekrandan aracın geçiş ihlali durumu, yazılan cezanın miktarı, kesildiği tarih ve son ödeme tarihi ekrana yansımaktadır. Bu bilgiler ışığında gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

PTT Plaka İle HGS Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz