Plaka Hasar Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Plaka Hasar Sorgulama

Plaka Hasar Sorgulama

Son yıllarda otomobil fiyatlarındaki artış cep yakan bir hale gelince kişiler ikinci el araçlara yönelmek zorunda kaldılar. Görünüş açısından, kullanım kolaylığı, rahatlık ve sürüş özellikleri göz önünde bulundurulduğunda dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri aldığınız ya da almak istediğiniz 2. el aracın hasarlı veya öncesinde karıştığı bir kazanın olup olmadığıdır. Birçok satıcı satmak istediği aracın öncesinde kaza durumu mevcutsa yani araç kaza kaydı bulunuyorsa bu durumu satış esnasında belirtir. Fakat bazı kurnaz satıcılar ise araçta hasar veya kaza kaydı bulunduğu halde yokmuş gibi göstererek alıcıyı kandırma yolunu seçebilir. Bu tür durumlara maruz kalmamak için araç kaza kaydı sorgulama yaparak bu sıkıntıyı ortadan kaldırabilirsiniz. Araç kaza kaydı sorgulama işlemlerini aracın plakası ile plaka hasar sorgulama yaparak çok kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Peki plaka hasar sorgulama nasıl yapılır?

Plaka Hasar Sorgulama Nasıl Yapılır?

plaka hasar sorgulama ya da diğer bir deyişle araç hasar kaydı sorgulama işlemlerini yapmak artık çok kolay. plaka hasar sorgulama hizmetini gerek internet sitesinden online olarak gerek de SMS yoluyla müşterilerine ulaştıran Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren TRAMER birimi aracılığıyla yapılabilmektedir. Öncelikle cep telefonlarınızdan kısa mesaj atarak plaka hasar sorgulama işlemini kolaylıkla yapabileceğinizi bilmelisiniz. Bunun için cep telefonlarınızın mesaj bölümündeki alıcı kısmına ‘5664’ kodunu giriniz. Ardından ‘aracın plakasını’ yazın ve mesajınızı gönderin. Dakikalar içerisinde aracın hasar geçmişi mesaj olarak size geri iletilecektir. Tüm operatörlerden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Hatta aracın plakası değişmiş olsa bile bu sorgulama işlemi ile hasar geçmişine erişebilirsiniz. Bu işlem SMS başına 5 TL olarak tüm operatörler dahilinde fiyatlanmıştır. Dilerseniz ERP (Eksper Raporu) ile meydana gelen kazalarda aracın değişen parçaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun için cep telefonunuzun mesaj bölümüne ‘PARCA’ boşluk ‘PLAKA’ boşluk HASAR TARİHİ yazarak sorgulama işlemini yapabilirsiniz.​

Diğer bir plaka hasar sorgulama şekli ise online internet sitesinden sorgulama şeklidir. Bunun için aşağıda verilen linke tıklamanız gereklidir. Ardından siteye giriş yapılır. Sorgulama işlemlerinizi 3 farklı şekilde yapabilirisiniz.

plaka hasar 1

Bunlardan ilki plaka ve sigortalı T.C. kimlik no ile araç hasar kaydı sorgulamadır. Öncelikle araç plakasını, sigortalı T.C. kimlik numarasını ve güvenlik kodunu girmeniz gereklidir. Son olarak ‘ara’ butonuna tıklayarak sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

plaka hasar 2

Kendinize ait olan aracınız hakkında yada almayı düşündüğünüz araç hakkında hasar tespit sorgulaması yapmak için; araç plakasını, sigortalı vergi kimlik numarasını ve güvenlik kodunu doğru bir şekilde sisteme girilmelidir.Son olarak ‘ara’ butonuna tıklayarak sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

plaka hasar 3

Son olarak plaka ve sürücü T.C. kimlik no ile araç hasar kaydı sorgulaması yapmak için; araç plakasını, sürücünün T.C. kimlik numarasını ve sayfada bulunan güvenlik kodunu girilmelidir. Son olarak ‘ara’ butonuna tıklayarak sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız. Bu işlemler sayesinde plaka hasar sorgulama işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

SMS İle Plakadan Hasar Sorgulama İşlemleri Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Online Plaka Hasar Sorgulama İşlemleri Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz