Plaka Ceza Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Plaka Ceza Sorgulama

Plaka Ceza Sorgulama

Artan araç sayısıyla birlikte, şehirlerin her geçen gün nüfus bakımından da artış ile karşılaşması trafiği düzenleyen polis memurları açısından kabus gibi bir işti. Bu durumlarda polislerin yükünü hafifleterek trafiği bozan hareketlerde ceza işlemlerinin uygulaması aşamasında teknolojiden büyük yardım alınmıştır. Trafikteki kusurlu davranışlar mobese kameraları ile kaydedildiği gibi radar uygulamasının olduğu alanlardan da teknolojiden aktif şekilde yararlanılmıştır. Bu durumlarda sürücülerin ceza alması durumunda tespit edilebilecekleri tek ayırt edici nokta araçlarının plakalarıdır. Teknolojik aletler yardımıyla tanımlanan aracınızla yapılan hatalı davranışlar bir gün evinizde ceza belgelerinin belirmesine neden olmaktadır. Bu yazımızda böyle bir sürprizle karşılaşmamanız için yazımızda işlemekte olduğumuz plaka ceza sorgulama işlemlerini kullanmanıza yardımcı olacağız.

Plaka Ceza Sorgulama Nedir?

Plaka cezası sorgulama, adınıza kayıtlı bir araca ait plakanın tanımlanmasıyla verilen cezaların görülebildiği online sorgulama sayfasıdır. Bu sayfa Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından tasarlanmış ve vatandaşın kullanımına sunulmuş güvenilir bir sayfadır. Bu sayfa yardımıyla plaka ceza sorgulama işlemini yapabilmeniz için yazımızın sonuna yönlendirme linki eklemiş bulunuyoruz. Bu link sizi aşağıda da bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü resmi internet sitesine götürecektir.

plaka

Bu sitede güvenilir şekilde sorgulama işleminizi yapabilmeniz için yukarıdaki ok işareti ile gösterilen kısımları doğru şekilde doldurduktan sonra doğrulama butonunu kullanınız.

plakaaa

Kimlik doğrulama işleminden sonra plaka cezası sorgulama, sürücü belgesi ceza sorgulaması gibi birçok uygulamayı aktif olarak kullanabilirsiniz. İşaretlenen boş alanlara bilgilerinizi doğru şekilde yazdığınız takdirde yukarıdaki sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada mavi çember ile gösterdiğimiz basamağı tuşlayarak plaka ceza sorgulama işlemini başlatmış olursunuz.

EGM Plaka Ceza Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

GİB Üzerinden Plaka Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

Gelir İdaresi Başkanlığı kapsamında bulunan vergi işlemleri, aynı başkanlığa ait resmi internet sitesine de aktarılmıştır. Aynı sitede motorlu araçlara ait vergi borcu sorgulamasının yanı sıra ilgili vatandaşların araçlara ait borç ve ceza sorgulama işlemleri de birleştirilmiştir. Bu sorgulama işlemini yapabilmek için gerekli bilgilerle sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Bu bilgiler aracın plakası, TC kimlik numaranız ya da vergi kimlik numaranız ve son olarak aracın trafiğe çıkış iznini gösteren trafik tescil tarihidir. Bu bilgileri alttaki resimde de ok işareti ile gösterilen boşluklara doğru şekilde doldurduktan sonra tamam butonu yardımıyla plaka cezası sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Aracınız özel plakaya sahip bir araçsa bilgilerinizi özel plaka özelliklerine uygun doldurunuz.

plakadanceza

Gelir İdaresi Başkanlığı ile Plaka Ceza Sorgulaması İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz