OGS Sorgula | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

OGS Sorgula

OGS Sorgula

Otomatik geçiş sistemi olarak bilinen OGS otoyol ve köprülerde şeritlerden geçiş sırasında nakit para yerine çipli kartlar aracılığıyla geçişe imkan veren bir sistemdir. OGS aboneliği oluşturarak alacağınız OGS kartını aracınızın ön camına yapıştırmanız gerekmektedir. Bu sayede araç OGS şeritlerinden geçerken OGS cihazı tarafından ücretin otomatik olarak tahsil edilmesi ile geçiş gerçekleştirilir. Hem hızlı hem de pratik oluşu sürücülere zaman kazandırmakta ve hızlı bir geçiş olanağı sağlamaktadır. OGS ile ilgili tüm işlemlerinizi PTT şubelerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi çeşitli sorgulama işlemlerinizi de internet üzerinden yapabilirsiniz. OGS sorgula işlemi OGS sistemi ile ilgili tüm merak ettiklerinize cevap veren bir sorgulama şeklidir. Şimdiki yazımızda OGS sorgulamasının kapsamındaki şeyleri daha ayrıntılı şekilde anlatacağız.

OGS Sorgulama Nasıl Yapılır?

OGS sorgulama işlemleri, birçok farklı kategoride yapılabilmektedir. Örneğin OGS geçiş bilgileri sorgulama, OGS kaçak geçiş ihlali sorgulama, OGS borç sorgulama ve OGS kredi sorgulamaları gibi farklı alanlara ayrılır. İlk olarak OGS geçiş bilgileri sorgulama işlemini anlatacağım. OGS geçiş bilgileri sorgulama işlemleri E-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır.

ogs sorgulama

OGS geçiş bilgileri sorgulama işlemi yapmak için ilk olarak resimde de belirtildiği gibi başlangıç tarihi, başlangıç saati, bitiş tarihi ve bitiş saatini seçerek sorgula butonuna basılır. Bu sorgulama sonucu ekrana son 6 aya ait geçiş bilgileri yansır ve bu sayede geçiş bilgilerinin ayrıntılı dökümüne sahip olabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden OGS Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

OGS sorgulama işlemi kredi sorgulaması olarak da yapılmaktadır. Ziraat Bankası’nın online internet sitesinden kredi sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama yapmak için aşağıda verilen linke tıklamanız gerekmektedir. Ardından karşınıza aşağıda verilen ekran çıkacaktır.

ogs sorgulama 1

İlk olarak müşteri numarası girilir. Ardından müşteri şifresi de girilerek giriş butonuna basılır. Ekrana gelen sorgulama ekranından kredi bilgileri ve birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Üzerinden OGS Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

OGS geçiş ihlali sorgulama yapabileceğiniz diğer bir alanda geçiş ihlali sorgulama işlemidir. OGS’nin online internet sitesinden geçiş ihlali sorgulama yapabilirsiniz. Aşağıda verecek olduğumuz bağlantı adresine tıkladıktan sonra OGS sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

ogs sorgulama

Bu resimde görüldüğü üzere belirtilen boşluğa OGS geçiş ihlali sorgulaması yapmak istediğiniz aracın plaka nosunun girilmesi gereklidir. Ardından sorgula tuşuna basılır. Bu sayede OGS geçiş ihlali sorgulama işlemi ile geçiş ihlali sorgulamasını tamamlamış olursunuz. Bu sorgulama sayesinde gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

OGS Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz