Neova Sigorta Hasar Dosya Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Neova Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Neova Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Neova Sigorta şirketi ülkemizde aktif olarak hizmet veren sigorta şirketlerinden birisidir. Bilindiği gibi sigorta şirketlerinin amacı risk altında bulunan bireyleri güvence altına almaktır. Sigorta şirketleri bu çalışmalarını sigortalama işlemleri ile gerçekleşmektedir. Sigortalama işlemlerinin gerçekleşme prensibi aynı riskleri taşıyan bireylerin ortaklaşa bir şekilde birbirlerine destek olması üzerine kuruludur. Normal şartlarda ortak risklere sahip bulunan vatandaşlar ortak bir yatırım gücü oluşturur ve bu yatırım gücü bu bireylerden birisine bu beklenen riskin isabet etmesi durumunda destek sağlar. Sigorta şirketleri ise bu bahsettiğimiz durumu gerçekleştirmektedir. Bunu da ortak risk altında olan kişilere ulaşarak gerçekleştirmektedir. Ortak risk altında bulunan kimseler şirket ile poliçeler imzalayarak sigorta şirketinin sunmuş olduğu sigorta sisteminden yararlanır. Böylelikle ileriki zamanlarda belirlenmiş olan risklerin gerçekleşmesi durumunda bireyin karşılaşabileceği maddi hasarlar sigorta şirketi tarafından imzalanan poliçeler gereği karşılanmaktadır. Bunun için öncesinde sigorta şirketine belli miktarlarda ödeme yapılması söz konusudur. Böylelikle ortak risk altında olan kişiler sigorta bünyesinde bir yatırım havuzu oluştururlar. Bu havuzdaki kaynak daha sonrasında sigorta şirketi tarafından hasar ödenmek üzere sigorta şirketinin belirlediği yol doğrultusunda kullanılmaktadır. Bütün bunlar bütün sigorta şirketlerinde geçerli olduğu gibi Neova sigorta şirketinde de geçerli olmaktadır. Bu bağlamda Neova Sigorta Hasar Dosya Sorgulama işlemleri hakkında da bilgi vererek yazımıza geçelim.

Sigorta Şirketinin Hasarı Ödeme İşlemleri Nasıl Gerçekleşmektedir?

Öncelikli olarak sigorta şirketi ile daha öncesinde imzalamış olduğunuz bir poliçe olması gerekmektedir. Böylelikle şartları kabul etmiş ve sigortadan yararlanmış olursunuz. Daha sonrasında sizden sigorta bedeli alınır ve bu yaptırdığınız sigorta türüne ve süresine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bunu ödemeniz halinde sigorta güvencesi altında olursunuz. Sigorta güvencesi altındayken belirlenen risklerden birisinin size isabet etmesi durumunda sigorta şirketinin hasar tespit çalışmaları başlamaktadır. Bununla beraber sizin adınıza bir hasar dosyası oluşturulmaktadır ve bu dosya sizlerin başına gelen kazaların durumunu analiz etmektedir. Sigorta şirketinin böyle bir yolu izlemesindeki amaç sigorta şirketinin hak etmeyen veya kendisini kazaya uğramış süsü veren kişilere maddi bir yardım gerçekleştirmeyi istememesinden kaynaklıdır. Bu tür dolandırıcılıklara karşı sigorta oluşan hasarı takip altına alarak geçerliliğini tespit etmeye çalışmaktadır. Bu tespit işlemleri zaman alır ve bu süre sizin hasar durumunuza göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu ilerleyen süreçte sizin adınıza oluşturulmuş olan hasar dosyasının takibini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Neova Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Neova sigorta şirketi ile yapmış olduğunuz sigorta anlaşması sonucunda gerçekleşen kazalar adına oluşturulmuş hasar dosya takibinizi birkaç farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan ilki Neova sigorta şirketinin şubelerinden birine gidebilir ve hasar dosyanızın durumunu öğrenebilirsiniz. Diğer bir yöntem ise Neova sigorta şirketini arayarak hasar dosya takibi yapmaktır. Ancak bu iki yöntem gereğinden fazla zaman aldığından dolayı pek fazla talep görmemektedir. Çünkü bunlarında hasar dosyanızın takibini yapabileceğiniz diğer bir yöntem ise Neova sigorta şirketinin kurmuş olduğu resmi internet sayfası üzerinden hasar dosya takibinizi gerçekleştirebiliyor olmanızdır. Neova sigorta hasar dosya sorgulama internet sayfasına ulaşmak için yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

Bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza gelecek olan Neova sigorta hasar dosya sorgulama ekranı yukarıdaki görselde de görülebilmektedir. Bu ekranda sizden istenilen bazı bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgiler sırası ile adınıza oluşturulmuş olan hasar dosyasının numarası, T. C. kimlik numaranız ya da Vergi Numarası ve güvenlik açısında ekrana konulmuş olan resim üzerindeki karakterlerdir. Bunların eksiksiz ve doğru bir şekilde ilgili kutucuklara girmeniz ve ardından “Giriş” butonuna basmanız durumunda adınıza oluşturulmuş olan hasar dosyasının sorgu ekranı gelecek ve dosyanız ile ilgili gerçekleşen son gelişmeleri rahatlıkla öğrenebileceksiniz.

Neova Sigorta hasar dosya sorgulama sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz