Muayene Randevu Alma | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Muayene Randevu Alma

Muayene Randevu Alma

Araç muayenesi sürücüleri veya araç sahiplerini yakından ilgilendiren bir konudur. Ciddiye alınması gereken aksi takdirde çeşitli sorunlara yol açmaya meyilli bir konudur. Araç muayenesi belli periyotlarda araca yapılan bakım ve onarımların tamamını kapsayan bir durumdur. Devlet tarafından yasalar çerçevesinde belirlenmiş bir şart olan araç muayene zorunluluğu aracınızın sınıfına göre de çeşitli farklılıklar göstermektedir. Belli periyotlarda aracınızı muayene istasyonlarına götürüp buralarda gerekli incelemelerini yaptırmanız gerekmektedir. Aracınızın içinden dışına gerekli kontrolleri ve varsa eğer hasar veya bozuklukları da onarılmaktadır. Ülkemizde bu konuda tek resmi kurum olan ve devletimiz tarafından muayene yapabilme izni ile yetkilendirilmiş tek yer TÜVTÜRK’tür. Tüvtürk muayene istasyonları Türkiye’nin tüm şehirlerinde faaliyet gösteren merkezleri ile halkın taleplerine cevap vermeye çalışmaktadır. Tüm istasyonlardan aracınızın gerekli muayenelerini periyodik olarak yapmanız gerekmektedir. Şayet aracınızın muayenelerini düzenli olarak yapmadığınız trafik birimlerince tespit edilirse ruhsata el konur. Ve gerekli cezai işlemler uygulanır. Ancak ceza işlemler sonucu aracınızın tekrar kullanımını sağlayabilirsiniz. Tabii ki aracınızı muayeneye öylece götüremezsiniz. Muayene tarihi yaklaştığında öncelikle bir randevu oluşturmanız gerekmektedir. Bu randevunun amacı aynı gün muayene yaptıracak kişiler olacağı için yığılmaları engellemek, her araçla gerektiği kadar ilgilenebilmek ve sıra kavgasının da önüne geçmektir. Unutmayınız ki randevusuz olarak aracınızın muayenesini yapamazsınız. Peki ya Tüvtürk istasyonlarından muayene randevu alma işlemi nasıl yapılır?

Muayene Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Tüvtürk muayene istasyonlarında aracınızın muayenesini yaptırmadan önce muayene randevu almanız gerekmektedir. Araç muayene randevu almak için ilk olarak aşağıda verilen linke tıklamanız gerekmektedir. Ardından karşınıza aşağıda verilen ekran çıkacaktır.

muayene randevu alma

Öncelikle aracınızın plaka numarasını girmelisiniz. Ardından ruhsat seri ve numarası girilir. Son olarak şehir de girilir ve devam tuşuna basılır. Bu sayede aracınızın muayene randevusunu oluşturmuş olursunuz. Oluşturulan randevu tarihi size Tüvtürk yetkilileri tarafından bildirilecektir. Size verilen gün ve tarihte aracınızı Tüvtürk istasyonlarına götürerek tüm muayene işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayınız, eğer muayene randevu almadan aracınızı muayene etmek isterseniz geri gönderilirsiniz.

Tüvtürk Muayene Randevu Alma İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz